تایلند ورود به یکی از جزایر خود را برای گردشگران ممنوع نمود!

به گزارش مجله سایه، تایلند تصمیم گرفته است برای محافظت از یکی از شلوغ ترین جزایر توریستی خود ورود گردشگران را به این منطقه ممنوع اعلام کند.

تایلند ورود به یکی از جزایر خود را برای گردشگران ممنوع نمود!

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

جزیره کو تاچای Koh Tachai در دریای آندامان که در چند سال اخیر شاهد ورود بیش از حد گردشگران بوده است، به منظور جلوگیری از تاثیران منفی گردشگری و محافظت از سواحل و صخره های مرجانی به روی گردشگران بسته می گردد.

جزیره Koh Tachai که در پارک ملی معروف و دنیای سیملان در جنوب غربی تایلند واقع شده است از تاریخ 15 دسامبر و تا مدت نامعلومی پذیرای گردشگران خارجی و داخلی نخواهد بود.

موقعیت ایده آل این جزیره کوچک با سواحل شنِ سفید و صخره های مرجانی زیبا، آن را به یکی از محبوب ترین جزایر گردشگری بویژه برای گردشگران چینی بدل نموده اما این حجم قابل ملاحظه از گرشگران موجب تهدید جدی منابع طبیعی و محیط زیست شده است.

تونیا نتیتاماکول دبیر کل دپارتمان پارک های طبیعی، حیات وحش و حفاظت از منبع طبیعی تایلند در این باره گفت:

ما مجبوریم جزیره را برای به منظور احیای محیط زیست جزیره و دریا به روی گردشگران ببندیم، پیش از این که میان خسارات وارده به منابع طبیعی این منطقه غیرقابل جبران گردد.

کشور تایلند به عنوان یکی از جاذبه های معروف گردشگری دنیا از حضور بیش از حد توریست رنج می برد و هر سال شاهد افزایش شمار گردشگران از کشور چین و سایر مناطق دنیا است.

طی سال گذشته میلادی در مجموع 30 میلیون گردشگر خارجی از کشور تایلند بازدید کردند و مسئولان گردشگری این کشور پیش بینی می نمایند سال جاری نیز رکورد جدیدی در عرصه جذب گردشگر خارجی ثبت گردد.

صنعت گردشگری حدود 10 درصد از فراوری ناخالص ملی تایلند را به خود اختصاص می دهد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 658

به "تایلند ورود به یکی از جزایر خود را برای گردشگران ممنوع نمود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند ورود به یکی از جزایر خود را برای گردشگران ممنوع نمود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید