بی رغبتی حامیان اقتصادی سیاه پوست آمریکایی به نامزدهای دموکرات

به گزارش مجله سایه، حامیان اقتصادی انتخاباتی سیاه پوست در آمریکا معتقدند نامزدهای حزب دموکرات به قدر کافی تلاشی برای جامعه سیاه پوستان نداشته اند.

بی رغبتی حامیان اقتصادی سیاه پوست آمریکایی به نامزدهای دموکرات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرمایه داران و حامیان اقتصادی انتخاباتی سیاه پوست در آمریکا معتقدند هیچ کدام از کاندیدهای دموکرات انتخابات 2020، اقدامی کافی برای جلب حمایت آن ها انجام نداده است.

به نوشته نشریه پولیتیکو جامعه سیاه پوستان آمریکایی حمایت چشمگیری از کامالا هریس و کوری بوکر دو کاندید حزب دموکرات کردند اما هردوی آن ها از گردونه رقابت درون حزبی حذف شدند. با این که بیشتر این اعطانمایندگان اقتصادی سیاه پوست از حامیان باراک اوباما رئیس جمهور سیاه پوست سابق آمریکا هستند، اما درخصوص یاری اقتصادی به جو بایدن معاون اول اوباما متقاعد نشده اند. دیگر کاندیدها نظیر پیت بوته جج نیز نتوانسته اند نظر آن ها را جلب نمایند.

بر اساس مصاحبه هایی که با اهدانمایندگان سیاه پوست اجرا شده است، آن ها گفته اند کمپین های نامزدهای دموکرات نشان داده که از آمادگی لازم برای جلب رأی سیاه پوستان برخوردار نیستند. به ویژه آن ها بوته جج را به خاطر سیاست هایش در دوران شهرداری سرزنش می نمایند. مایکل بلومبرگ نیز میراث نفرین شده ای درخصوص استقرار گشت های ایست و بازرسی در زمان شهرداری نیویورک را همچنان با خود می کشد. با این حال او کوشش می نماید با جامعه سیاه پوست ارتباط برقرار کند و پیشنهادهای سیاسی خوبی را به آن ها ارائه کند که بعضاً امیدوار نماینده هستند.

از سویی، یکی از دستیاران سابق جو بایدن که در جمع آوری یاری های اقتصادی با او همکاری دارد می گوید سوابق بایدن در ارتباط با جامعه سیاه پوستان پایگاه مستحکمی برای او ایجاد نموده است. این در حالی است که حامیان اقتصادی سیاه پوست می گویند از زمانی که بایدن در رقابت درون حزبی عقب افتاده است، سیاه پوستان تمایل خود را برای هواداری از او از دست داده اند.

هفته گذشته بوته جج در نیویورک با چند سرمایه دار سیاه پوست درباره مسائل نژادی صحبت کرد. در حال حاضر روابط و سیاست های او در قبال سیاه پوستان زیر ذره بین است و این حساسیت ها از تابستان که پلیسی در حوزه او (ساوث بند) فرد سیاه پوستی را به قتل رساند، بیشتر هم شده است. او در حال حاضر بر طرح داگلاس تمرکز نموده است که بر تقویت روابط بین نژادهای مختلف تأکید دارد و از سوی دیگر درحال پیگیری ماجرای تیراندازی در ساوث بند است.

دو تن از سرمایه داران سیاه پوستی که در نیویورک با بوته جج ملاقات کردند، طرح او را قابل قبول دانستند اما این طرح را فاقد فوریت و حس همدردی با رنج های مردم سیاه پوست خواندند.

با این حال برنی سندرز، دیگر کاندید دموکرات این انتخابات توانسته حمایت چشمگیری از سوی رأی دهندگان رنگین پوست جلب کند اما نه سندرز و نه الیزابت وارن به قدر کافی برای جلب نظر حامیان اقتصادی انتخاباتی سیاه پوست کوشش ننموده اند.

در کارزارهای پیش روی نامزدهای دموکرات در نوادا و کارولینای جنوبی، رأی دهندگان سیاه پوست و لاتین تبار برای اولین بار سهم بالایی در مشخص پیروز نهایی را خواهند داشت.

یک قانون گذار ایالت کارولینای جنوبی در این باره گفت: واقعیت این است که امی کلوبوچار، بوته جج، وارن و سندرز همگی در برابر جلب رأی رنگین پوستان عملکرد ضعیفی داشته اند و فکر نمی کنم در ادامه رقابت ها نیز تغییر چندانی در اوضاع رخ دهد. هنوز این فرضیه وجود دارد که ممکن است بایدن بهترین انتخاب باشد.

بر اساس نظرسنجی دانشگاه کوئینیپیاک در ماه اخیر، بایدن 27 درصد از رأی سیاه پوستان آمریکایی را خواهد داشت. بلومبرگ با 22 درصد و سندرز با 19 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2704

به "بی رغبتی حامیان اقتصادی سیاه پوست آمریکایی به نامزدهای دموکرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی رغبتی حامیان اقتصادی سیاه پوست آمریکایی به نامزدهای دموکرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید