بهبودیافتگانِ کووید-19 با تمرینات قلبی-عروقی ریه خود را تقویت کنند

به گزارش مجله سایه، پزشکان معتقدند که عملکرد ریه در بیمارانِ بهبود یافته از کووید-19 (بیماری ناشی از کروناویروس جدید) تحلیل می­ رود.

بهبودیافتگانِ کووید-19 با تمرینات قلبی-عروقی ریه خود را تقویت کنند

به گزارش مجله سایه، پزشکان هنگ کنگ در بررسی ­های خود دریافتند افرادی که به بیماری کووید-19 مبتلا شده و بهبود پیدا کرده ­اند با کاهش حجم و ظرفیت ریه روبرو می­ شوند به گونه ­ای که با راه رفتن سریع دچار تنگی نفس خواهند شد.

پزشکان هنگ کنگ یافته ­های خود را بر اساس مطالعه روی تعدادی بیمار مبتلا به کووید-19 که بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده­ اند، بدست آوردند. از 12 نفری که در این گروه حضور داشتند تغییراتی در حجم و ظرفیت ریه دو تا سه نفر از آنان مشاهده شد.

مدیر مرکز بیماری­های عفونی هنگ کنگ گفت: این افراد در صورتی که با سرعت راه بروند دچار تنگی نفس می­ شوند. همچنین در برخی از این بیماران پس از بهبودی کامل عملکرد ریه­ ها حدود 20 تا 30 درصد ضعیف می­ شود.

مدیر مرکز بیماری­ های عفونی هنگ کنگ اضافه کرد: هرچند این بیماران می­ توانند با انجام تمرینات قلبی عروقی از قبیل شنا کردن با گذشت زمان حجم و ظرفیت ریه­ های خود را بهبود دهند.

به گزارش ساینس الرت، وی تاکید کرد: هنوز نمی ­توان در مورد تاثیرات طولانی مدت این بیماری اظهار نظر کرد اما اسکن ریه 9 بیمار نشان دهنده الگوهای مشابه با شیشه ­ای مات و کدر است که حاکی از آسیب دیدن این عضو است. اسکن­ های فعلی از ریه بیماران مبتلا به کووید-19 حاکی از وجود مایع در ریه­ هاست که خود را به شکل لکه ­های سفید رنگ نشان می­ دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3146

به "بهبودیافتگانِ کووید-19 با تمرینات قلبی-عروقی ریه خود را تقویت کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبودیافتگانِ کووید-19 با تمرینات قلبی-عروقی ریه خود را تقویت کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید