بعضی سرویس های گوگل در تعدادی از کشورها با اختلال رو به رو شد

به گزارش مجله سایه، کاربرانی از چند کشور دنیا وجود مشکل در بعضی از سرویس Google را گزارش کردند اما این شرکت هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

بعضی سرویس های گوگل در تعدادی از کشورها با اختلال رو به رو شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، روز آدینه 12 نوامبر حدود ساعت 08:30 صبح، بعضی از کاربران با اختلال در سرویس خدمات Google Cloud، از جمله Google Workspace روبرو شدند. سرویس ایمیل گوگل به طور غیرمنتظره ای صبح امروز، 12 نوامبر، از کار افتاد و میلیون ها نفر قادر به ارسال و دریافت ایمیل ها نبودند. گزارش های مربوط به این مشکل به وسیله کاربران در شبکه های اجتماعی منتشر شد، زیرا کاربران متوجه شده بودند که قادر به برقراری ارتباط با استفاده از سرویس جی میل نبودند.

وب سایت Downdetector که قطعی خدمات آنلاین را مقدار گیری می نماید، از ساعت 8:30 صبح تا 9 صبح آغاز به دریافت گزارش های قطعی سرویس های کرد. گوگل تا به امروز درباره این قطعی اظهار نظر ننموده است، اما کاربران اشاره نموده اند که به نظر می رسد این مشکل مربوط به IMAP یا پروتکل دسترسی به پیغام های اینترنتی باشد. این پروتکل زمانی استفاده می گردد که کاربری می خواهد به وسیله سرویس دیگری مانند برنامه ایمیل اپل به یک حساب ایمیل دسترسی پیدا کند. به نظر می رسد راه چاره فعلی این است که کاربران مستقیماً به نسخه وب جیمیل بروند و از آن استفاده نمایند.

به نظر نمی رسد که انگلیس تنها کشوری است که تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته است. کاربران جی میل در فرانسه و هند نیز مسائلی را گزارش نموده اند. بعضی از افراد بعلاوه مسائل مربوط به برنامه های بیشتری که به وسیله گوگل ارائه می گردد را گزارش نموده اند، برنامه هایی مانند Gogole Sheets و Google Docs.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 10584

به "بعضی سرویس های گوگل در تعدادی از کشورها با اختلال رو به رو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی سرویس های گوگل در تعدادی از کشورها با اختلال رو به رو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید