بارش پراکنده باران در بعضی نقاط کشور

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دمای 4 تا 6 درجه ای در سواحل دریای خزر از بارش پراکنده باران در بعضی نقاط کشور اطلاع داد.

بارش پراکنده باران در بعضی نقاط کشور

خبرگزاری ایسنا: احد وظیفه اظهار کرد: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دمای 4 تا 6 درجه ای در سواحل دریای خزر از بارش پراکنده باران در بعضی نقاط کشور اطلاع داد.با توجه به آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی در ساعات بعد ازظهر امروز (3 شهریور) برای ارتفاعات البرز مرکزی در استان های البرز، تهران و قزوین بارش پراکنده باران و برای شرق هرمزگان، شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده باران با احتمال رعد و برق پیش بینی می گردد.

وی ادامه داد: در ساعات بعد ازظهر فردا و پس فردا (4 و 5 شهریور) برای شمال استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل بارش پراکنده با احتمال رعد و برق و در سواحل غربی دریای خزر بارش خفیف باران انتظار می رود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعد ازظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه (6 و 7 شهریور) با نفوذ جریانات شمالی برای سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی می گردد، توضیح داد: طی روز پنجشنبه برای شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان شمالی بارش پراکنده باران با احتمال رعد و برق وجود دارد.

به گفته وظیفه از امروز تا آخر هفته در بعضی مناطق شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل و شرق کرمان وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش بینی می گردد و در سایر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است.

وی در ادامه اظهار کرد: از فردا (4 شهریور) تا سرانجام هفته دمای در سواحل دریای خزر بین 4 تا 6 درجه کاهش می یابد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده توضیح داد: آسمان تهران فردا (4 شهریور) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و در اوایل شب افزایش باد با حداکثر دمای 36 و حداقل دمای 25 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (5 شهریور) نیز صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد با حداکثر دمای 35 و حداقل دمای 24 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1398 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 599

به "بارش پراکنده باران در بعضی نقاط کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش پراکنده باران در بعضی نقاط کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید