اوجاقی: آسیب دیدگی ووشوکاران تازه نیست، حضورم در تیم ملی فوتبال تداخلی با ووشو ندارد

به گزارش مجله سایه، سرمربی تیم ملی مردان ووشو در بخش ساندا معتقد است، آسیب دیدگی ملی پوشان برای این دوره از اردوها نیست و حضورش در تیم ملی فوتبال، تداخلی با تمرینات تیم ملی ووشو ندارد.

اوجاقی: آسیب دیدگی ووشوکاران تازه نیست، حضورم در تیم ملی فوتبال تداخلی با ووشو ندارد

حسین اوجاقی در گفت وگو با خبرنگاران، در مورد شرایط فعلی سانداکاران تیم ملی ووشو در دور دوم اردوهای آماده سازی برای بازی های آسیایی 2018، شرح داد: دومین مرحله اردوها را آغاز کرده و در کنار تمرینات، مسابقه های انتخابی نیز برگزار شده اند و تا الان دو نفر فیکس تیم ملی هستند. در حال حاضر بیش تر روی مسائل تاکتیکی و فنی کار می کنیم و به شخصه از شرایط فعلی ملی پوشان راضی هستم. 23 این ماه (اردیبهشت) هم تیم اندونزی به ایران وارد می گردد تا اردوی مشترکی را برگزار کنیم.

او در پاسخ به این سوال که اردوی مشترک با اندونزی می تواند برای آماده سازی تیم ملی ایران مفید باشد؟ شرح داد: این اردوی یک ماهه در ایران برگزار می گردد و قطعا در آماده سازی تیم ملی ووشو تاثیر مثبت دارد. اندونزی تیم قوی دارد و بعد از چین و ویتنام، از قدرت های ووشو است. حتی در مسابقات کشورهای اسلامی 2013 کالمبانگ، ووشوکار 60 کیلوگرم تیم اندونزی نماینده ایران را برد که نشان از سطح خوب این تیم است. می توانیم اردوی خوبی را با این تیم برگزار کنیم.

سرمربی تیم ملی ووشو(ساندای مردان) در مورد آسیب دیدگی نفراتی چون محسن محمدسیفی نیز شرح داد: این آسیب دیدگی ها برای همه ووشکاران وجود دارد اما برای الآن نیست و فکر نمی کنم مسئله ای به وجود آورد. انتخابی شیخی و محمدسیفی قرار بود قبلا برگزار گردد اما، ابتدا به دلیل مصدومیت سیفی و الان به خاطر مصدومیت شیخی قرار است در یک تاریخ دیگر برگزار گردد. زمان داشتیم به همین دلیل فرصت دادیم تا فیزیوتراپی شیخی تمام گردد و در یک شرایط مساوی انتخابی را برگزار کنیم.

او در مورد ورود نفرات جدیدی مثل رضا سبحانی به ترکیب تیم ملی ووشو، گفت: هر کسی که به ترکیب اعزامی می رسد قطعا سطح بالایی دارد، چرا که در انتخابی ها نه تنها یک بار بلکه دوبار به پیروزی رسیده. سبحانی نیز در انتخابی ها عملکرد خوبی داشت و عضو تیم ملی شد. البته چون بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در اوزان سبک ووشو برگزار می گردد کار بسیار سختی را در پیش داریم. وزن پنجم حذف شد و دست ما نسبت به دوره های گذشته بسته تر است. ما در مسابقات جهانی هم در اوزان 70 کیلو به بالا مدال آوری کرده ایم و اما در بازی های آسیایی در اوزان 70 به پایین مبارزه می کنیم که کار سختی است.

اوجاقی در پاسخ به این سوال، چرا ایران در اوزان سبک همه رشته های رزمی خود ضعف دارد؟ شرح داد: این مساله به جامعه هدف کشورهای مختلف در آسیا برمی گردد. کشورهای آسیای شرقی به طور کلی فیزیک کوچکی دارند، جمعیت زیادی هم در این کشورها هستند که با کمی فعالیت و استعدایابی در بخش اوزان سبک، نفرات خوبی کشف می شوند. متاسفانه در ایران این شرایط وجود ندارد و همیشه در اوزان سنگین به مدال رسیده ایم.

سرمربی تیم ساندای مردان در مورد پیش بینی خود از مدال آوری ملی پوشان ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا، گفت: مسابقات در چهار وزن است و نسبت به گذشته کار سخت تری داریم. باید در چهار وزن سبک مبارزه کنیم و همین مساله پپیش بینی مدال را سخت تر می کند. البته ما برای نشان دادن بهترین عملکرد خود راهی بازی های آسیایی می شویم و از کسب مدال ناامید نیستیم.

او در پاسخ به این سوال، حضور او در تیم ملی مسئله ای برای تمرینات تیم ملی ووشو ایجاد نمی کند؟ شرح داد: تمرینات ملی پوشان فوتبال در هفته یکی دو جلسه است و زمان آن را به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که با تمرینات تیم ملی ووشو تداخلی ندارد.

اوجاقی در پایان این گفت وگو، راجع به زمان برگزاری انتخابی های محمدسیفی و شیخی نیز گفت: فعلا زمان دقیقی برای این انتخابی ها معین نشده اما هر کسی که بخواهد فیکس تیم ملی گردد باید دو بازی از سه بازی را با پیروزی پشت سر بگذرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1935

به "اوجاقی: آسیب دیدگی ووشوکاران تازه نیست، حضورم در تیم ملی فوتبال تداخلی با ووشو ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوجاقی: آسیب دیدگی ووشوکاران تازه نیست، حضورم در تیم ملی فوتبال تداخلی با ووشو ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید