گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، استیلی: اشتباه در محاسبات از طرف عربستان بود نه ما!، اسدی اخراج شد چون اشتباهش را چند بار تکرار نموده بود

به گزارش مجله سایه، مدیر تیم فوتبال امید ایران گفت: منطق حکم می کرد به عنوان تیم دوم گروه بالا بیاییم و حالا این محاسبات اشتباه از آب در آمد. ما اشتباه کردیم و این اشتباه از جانب ما نبوده و از طرف عربستان بود.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، استیلی: اشتباه در محاسبات از طرف عربستان بود نه ما!، اسدی اخراج شد چون اشتباهش را چند بار تکرار نموده بود

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، حمید استیلی درباره آخرین شرایط تیم امید ایران در آستانه دیدار با کره جنوبی گفت: قرعه کشی برای ما سخت بود. بعد از بازی با عربستان، 48 ساعت بعد با کره شمالی بازی کردیم. در 2 بازی اول نتیجه خوبی گرفتیم. یک مساوی و یک برد باعث شد تا صعودمان حتمی شود. در بازی با میانمار که آخرین بازی بود خواستیم به همه بازیکنان این زمان را بدهیم که بازی نمایند. در فکر این بودیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم چون راستا هموارتر می شد و باید با بنگلادش بازی می کردیم. براین اساس برنامه ریزی نموده بودیم اما همه چیز تغییر کرد؛ عربستان در 10-15 دقیقه 2 گل دریافت کرد و بازی در نهایت 3 بر صفر شد و حسابی که برای بازی نموده بودیم از بین رفت.

وی اضافه کرد: شاید هر کسی هم جای ما بود این کار را می کرد که با چه تیمی باید بازی کرد، گاهی اوقات هم محاسبات اشتباه از آب درمی آید. ما ریسک نکردیم و به بازیکنانی که یک اخطار داشتند استراحت دادیم. شاید تنها تیمی بودیم که از 20 بازیکن استفاده کردیم. انگلیس هم این احتساب را در جام جهانی کرد تا در یک گروه راحت تر بیفتد. به خاطر بازی عربستان، محاسبات ما اشتباه شد.

استیلی در پاسخ به این سوال که نسل شما به رفتاری مثل بازی با میانمار و باخت عادت نداشت، اظهار داشت: اولین بار بود در عمر ورزشی من این اتفاق می افتاد، می توانید از کرانچار بپرسید و دوست نداشتیم بازی را ببریم. می خواستیم این بازی را اداره کنیم که ببینیم چه اتفاقی می افتد. چون بختیاری زاده را در ورزشگاه سعودی گذاشته بودیم. نیمه دوم به ما گفت بازی 2 بر صفر است و نیمه دوم گفت 3 بر صفر. واقعا برخی اوقات مشکل پیش می آید. ما شاید متضرر شدیم. بازی را هم از دست دادیم. می توانستیم راحت تر آنها را ببریم و به عنوان تیم اول صعود کنیم. همه بازیکنان توانایی آن را داشتند. هر مربی ای جای ما بود می دانست اگر تیم دوم صعود کنیم بهتر است چون با بنگلادش روبه رو می شویم. ما اصلا باخت را دوست نداریم. در این 40-50 سال اولین بار بود این اتفاق می افتاد و ما هم تجربه نداشتیم. حتی کرانچار هم این تجربه را نداشت.

مدیر تیم امید در پاسخ به این سوال که عربستان مصلحتی باخت، بازیکنان آنها هم عادت دارند و مردم ما عادت ندارند. شاید نقدها به خاطر همین بود. آیا این خواسته شما بود یا کادر، توضیح داد: من بیرون از زمین هستم و کادر فنی داخل زمین است. تصمیم گیرنده کادر است و من هم به عنوان مدیر تیم یاری می کنم. همه با هم هستیم و همه با هم تصمیم می گیریم اما داخل زمین کادر فنی هستند.

استیلی در پاسخ به این سوال که پس تصمیم بازی با میانمار با کرانچار بود و تصمیم امروز با شما، اظهار داشت: ما یک تیم هماهنگ هستیم. کارها مشخص شده که مدیریت در داخل و بیرون از زمین با کیست، اما باز هم هماهنگی وجود دارد. قطعا در مورد داخل زمین دخالتی نداریم اما هر کسی خود را جای ما بگذارد و ببیند با بنگلادش بازی کنیم یا کره متوجه می شود. فکر نمی کردیم عربستان 15 دقیقه اول 2 گل بخورد و این محاسبه ما اشتباه از آب درآمد و گرنه می توانستیم بگوییم بازیکنان شرایط عادی را طی نمایند. تیم ما به عنوان تیم اول صعود نموده و با این شرایط نقدها زیادی از این تیم مطرح می شود.

مدیر تیم امید یادآور شد: دست کسانی که انتقاد می نمایند را می بوسیم اما کمی منصفانه باشد. شما ببینید تیم عربستان سوم شد اما باید ببینید این نقدها هست؟ بازیکنان ما جوان هستند و یک ماه است آنها را در اختیار داریم. برای تیمی که یک ماه است آماده شده نقدها زیادی وجود دارد و توقعات بالاست. ما تیم را برای المپیک آماده می کنیم و هدف ما المپیک است. ما ترسی نداریم وگرنه نمی رفتیم با عراق بازی کنیم تیمی که منحل شد و بازیکنانی بالای 23 سال داشتند. اگر می ترسیدیم نمی رفتیم با چین بازی کنیم اما منطق حکم می کرد به عنوان تیم دوم بالا بیاییم و حالا این محاسبات اشتباه از آب در آمد. اشتباه کردیم و این اشتباه از جانب ما نبوده و از طرف عربستان بود. این طور نبود که بخواهیم حق میانمار را ضایع کنیم. شاید حقی که از میانمار ضایع شد از سوی عربستان بودیم. ما فقط به بازیکنان گفتیم بازی را اداره نمایند.

استیلی درباره اخراج اسدی از تیم ملی امید به دلیل مسائل انضباطی، یادآور شد: مسائل انضباطی در اولویت کار ماست. خیلی مهم است که مسائل فنی کنار مسائل اخلاقی باشد. اینکه یک تیم نتیجه خوب بگیرد نظم و انضباط مهم است. اصلا ما با یک اشتباه یک بازیکن را اخراج نمی کنیم.چندین بار این رخ داده بود و این شاید چهارمین یا پنجمین بار بود. نمی توانستیم گذشت کنیم. منافع ایرانی برای ما بسیار مهمتر از هر شخصی است. این موضوع را با کرانچار و سجادی سرپرست کاروان نیز مطرح کردیم و هر تصمیمی گرفتیم مورد قبول واقع شد. اسدی با اولین پرواز برمی شود.

مدیر تیم امید در ادامه این مصاحبه در پاسخ به این سوال که چرا این حاشیه ها دست از تیم برنمی دارد؟ گفت: مهم این است هدف ما المپیک است. در بازی های جاکارتا هم تیم را برای المپیک آماده می کنیم و در سال های اخیر اولین بار است این اتفاق می افتد. جا دارد از مربیان، مدیران، رسانه ها و فدراسیون تشکر کنم که پای این تیم ماندند و تیم زیر 21 سال را آوردیم. فدراسیون پشت ما ایستاد. من با کرانچار قبل از اینکه بیاید صحبت کردم و تفکر ما این بود ما 30 سال قبل به امید مدال به بازی های آسیایی آمدیم و آخرین بار با برانکو این مدال را گرفتیم. نیاز به صبر و حوصله داریم. آینده نگری که فدراسیون ایجاد نموده انشالله به ثمر برسد. ما تیم اول صعود کردیم و همه به خاطر بازی با میانمار تیم ما را می زنند که در آن دیدار تمام بازیکنان را بازی دادیم. می خواستیم به عنوان تیم دوم صعود کنیم نشد. مردم ایران بدانند ما طوری بازیکنان را تربیت کردیم که با تمام وجود بازی می نمایند.

وی درباره بازی مقابل کره جنوبی که بازیکنی از تاتنهام را در اختیار دارد، گفت: فردا بازی سختی داریم اما بازیکنان ما پا پس نمی کشند و با تمام وجود بازی می نمایند. مردم به این بازیکنان افتخار خواهند کرد. شما صددرصد بازی خوب از تیم ملی خواهید دید. شما بازی با عربستان و کره شمالی را ببینید، میانمار را فاکتور بگیرید چون شرایط فوتبالی نبود. ما دنبال فیرپلی بودیم و حق هیچ تیمی را ضایع نکردیم. 3 تیم صعود کردند و ما باعث ضایع شدن حق تیمی نبودیم.

استیلی در پاسخ به این سوال که اگر به عقب برگردید نظرتان درباره بازی با میانمار چیست، مطرح نمود: اگر به عقب برگردیم من می گویم حتما بازی را ببرید اما تصمیم گیرنده نهایی کادر فنی است. برگردیم عقب می گویم با هر تیمی که باشد باید ببریم.

،

منبع: تسنیم
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1147

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، استیلی: اشتباه در محاسبات از طرف عربستان بود نه ما!، اسدی اخراج شد چون اشتباهش را چند بار تکرار نموده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، استیلی: اشتباه در محاسبات از طرف عربستان بود نه ما!، اسدی اخراج شد چون اشتباهش را چند بار تکرار نموده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید