شروع کمپین تبلیغاتی حزب کارگر انگلیس با سخنان تند علیه جانسون و ترامپ

به گزارش مجله سایه، رهبر حزب کارگر انگلیس در اولین روز کمپین انتخابات زودهنگام در این کشور وعده داد، همه پرسی دوم برگزیت را اجرا نموده و توافق تجاری شیرینی را که رئیس جمهور آمریکا به دنبال آن است از گزینه ها حذف می نماید.

شروع کمپین تبلیغاتی حزب کارگر انگلیس با سخنان تند علیه جانسون و ترامپ

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سایه، حزب کارگر انگلیس به رهبری جرمی کوربین از روز پنجشنبه فعالیت تبلیغاتی خود را برای تصاحب کرسی های مجلس در انتخابات زودهنگام 12 دسامبر (21 آذر) شروع کرد.

به نوشته روزنامه گاردین، کوربین در مراسم شروع کمپین انتخاباتی این حزب با شعار زمان تغییر واقعی است، خطاب به مردم انگلیس گفت، اگر می خواهید در جامعه ای زندگی کنید که برای همه مناسب باشد نه فقط میلیاردرها، اگر می خواهید کاهش بودجه ها را متوقف کنید و محیط زیست را نجات دهید، این شانس را دارید که به آن رأی دهید. این ها خواسته های زیادی نیست. باید جهت جلوگیری از زندگی در سیاره ای خشن و در حال خشک شدن به طور اساسی تغییر رویه داد.

کوربین اضافه کرد، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و باقی محافظه کاران که گمان می نمایند برای حکمرانی متولد شده اند، تنها به اقلیت ثروتمند اهمیت می دهند.

وی اضافه کرد: دوستان، امروز 31 اکتبر است. روزی که بوریس جانسون قول داده بود اتحادیه اروپا را ترک می کنیم. او گفت ترجیح می دهد در چاله ای بمیرد تا این که [اجرای برگزیت را] به زمانی بعد از امروز تمدید کند. اما او بازنده شد و این شکست فقط متعلق به اوست. نمی توانید به بوریس جانسون اعتماد کنید.

کوشش جانسون برای خروج کشورش از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) بازنده شد و مجلس او را مجبور کرد از بروکسل تقاضا کند مهلت اجرای برگزیت را تمدید کند. مخالفت مجلس با طرح دولت انگلیس برای خروج بی قید و شرط این کشور از اتحادیه اروپا، موجب شد جانسون خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام گردد.

حزب لیبرال دموکرات انگلیس که برخلاف محافظه کاران از حامیان ماندن این کشور در اتحادیه اروپا است، از این درخواست جانسون استقبال کرد و در رأی گیری مجلس، به نفع برگزاری انتخابات زودهنگام رأی داد و موجب تصویب قاطع آن شد.

کوربین در این سخنرانی وعده داد دوباره برگزیت را به همه پرسی می گذارد تا مردم بین آنچه جانسون توافق معقول با بروکسل می نامد و ماندن در اتحادیه اروپا، یکی را انتخاب نمایند.

طی همه پرسی اول برگزیت که سال 1395 برگزار گردید، مردم بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند. جانسون در کوششی فشرده توانست با مذاکره نمایندگان اتحادیه اروپا جهت اجرای برگزیت به توافق برسد و قصد داشت آن را در مجلس تصویب و تا آخر ماه اکتبر (امروز) آن را اجرایی کند. اما مجلس تنها به کلیات این توافق رأی مثبت داد و اجرای آن جهت آنالیز بیشتر به 31 ژانویه موکول شد.

او گفت: حزب کارگر اجازه نمی دهد دونالد ترامپ دستش به خدمات ملی بهداشت ما برسد. این [خدمات] فروشی نیستند، به او یا به هر کس دیگر.

رهبر حزب کارگر همچنین گفت: جانسون گمان می کرد باهوش است که می خواست این انتخابات را در دسامبر سرد و تاریک برگزار کند اما [اعضا و حامیان حزب] کارگر در آن موقع در همه شهرها و روستاها بیرون [از خانه ها] خواهند بود.

کوربین گفت: برگزیت مردم، جوامع و خانواده ها را دچار دودستگی نموده است. کسانی که به خروج یا ماندن در اتحادیه اروپا رأی داده اند مسائل مشابهی دارند. حزب کارگر میخواهد برگزیت بدون توافق با بروکسل را از بین گزینه ها حذف کند.

او گفت اگر حزبش اکثریت مجلس و نخست وزیری را کسب کند مذاکره با اتحادیه اروپا درخصوص حفظ روابطی مقعول را شروع خواهد نمود که موجب از بین رفتن مشاغل در انگلیس نگردد. همچنین اتحادیه گمرکی را حفظ خواهد نمود تا اوضاع در مرزهای ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند تغییری نکند. توافق تجاری دلچسب برای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز از بین گزینه ها حذف خواهد شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 883

به "شروع کمپین تبلیغاتی حزب کارگر انگلیس با سخنان تند علیه جانسون و ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع کمپین تبلیغاتی حزب کارگر انگلیس با سخنان تند علیه جانسون و ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید