شروع اجرای طرح کاپ در محله های مرکزی شهر تهران

به گزارش مجله سایه، شهردار منطقه 11 گفت: اجرای طرح کاپ که به صورت آزمایشی با همکاری شهروندان در محله های مرکزی شهر تهران در حال اجراست؛ امیدوار کننده است و به تدریج مخازن زباله از شهر جمع آوری خواهند شد.

شروع اجرای طرح کاپ در محله های مرکزی شهر تهران

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان با اشاره به شروع اجرای طرح کاپ در محله های مرکزی شهر تهران و آثار مثبت این طرح برای برطرف معضل زباله گردی و مسائل محیط زیستی ناشی از آن اضافه کرد: طرح کاپ به صورت پایلوت در بعضی از شهرک های مسکونی و ساختمان های اداری اجرا و در قالب این طرح مخازن جداگانه ای در ساختمان ها تعبیه می گردد، به طوری که شهفرایندان به صورت مجزا پسماندهای خود مانند شیشه، ظروف پِت، پلاستیک و ... را در مخازن قرار می دهند.

آبادیان با اشاره به این که هم اکنون در محله راه آهن 80 درصد اهالی در اجرای این طرح همکاری می نمایند؛ بر لزوم مشارکت شهفرایندان در موفقیت اجرای طرح کاپ تاکید نمود و گفت: در ادامه فرایند کار در راه آهن پس از اجرای برنامه مخازن را از کوچه جمع کردیم و محل دپوی زباله ای باقی نگذاشتیم. به این ترتیب شهفرایندان هر شب ساعت 9 زباله ها را درب منازل خود قرار می دهند.

او اعلام کرد: درحال حاضر سه محله راه آهن، حشمت الدوله و جمهوری طرح کاپ در آنها اجرایی شده است و در ناحیه یک محله انقلاب و خیابان ابوریحان و در ناحیه دو هم خیابان معتمدی انتخاب شدند و اطلاع رسانی و آموزش چهره به چهره نیز به نواحی و شورایاری ها سپرده شد.

آبادیان با اشاره به این که به جز محله راه آهن در سایر محله ها مخازن جمع آوری نشده است؛ یاد آور شد: در اجرای طرح کاپ در سایر محلات در مرحله اطلاع رسانی هستیم و آموزش چهره به چهره را دنبال می کنیم. در محله راه آهن با جمع آوری مخازن جای آن را به صورت برجسته گل کاری نموده ایم تا اعلام کنیم معابر ما باید به این شکل باشند.

شهردار منطقه 11 همچنین شرح داد: بی تردید هیچ عجله ای برای جمع آوری مخازن نداریم و حتما ابتدا باید اطلاع رسانی انجام و پس از جذب همراهی و مشارکت مردم کار را به پیش ببریم. نمی خواهیم مردم به یکباره دچار تغییر رفتار شوند و مسئله ای در زندگی آنها ایجاد گردد.

او ادامه داد: نمی توان گفت در راستا اجرا مسئله ای نیست و 100 درصد شهفرایندان رعایت می نمایند و زباله را در طول روز در معابر قرار نمی دهند، اما در مقایسه با هزینه هایی که به واسطه حضور مخازن اعم از نگهداشت و شستشو، رنگ آمیزی و تعویض و همچنین ریختن زباله اطراف مخازن و ورود به نهرهاایجاد می گردد؛ شرایط فعلی بسیار امیدوار نماینده است.

به گفته شهردار منطقه 11 باید به تدریج مردم را مطلع و مشارکت آنها را جذب کنیم و بی تردید در اجرای این طرح باید صبر و پیگیری مستمر را در دستور کار خود قرار دهیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5945

به "شروع اجرای طرح کاپ در محله های مرکزی شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجرای طرح کاپ در محله های مرکزی شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید