کارشناسان سازمان ملل: سازمان زندان ها در مصر مسئول مرگ مُرسی است

به گزارش مجله سایه، کارشناسان سازمان ملل متحد در بیانیه ای مشترک، سازمان زندان های مصر را مسئول مرگ رئیس جمهوری پیشین این کشور دانستند.

کارشناسان سازمان ملل: سازمان زندان ها در مصر مسئول مرگ مُرسی است

به گزارش گروه بین الملل مجله سایه به نقل از آناتولی، کارشناسان سازمان ملل متحد، روز آدینه اعلام کردند، سازمان زندان ها در مصر مسئول مرگ محمد مُرسی رئیس جمهور سابقه این کشور است.

این کارشناسان در بیانیه ای مشترک، که در وب سایت شورای حقوق بشر سازمان ملل منتشر شده است، تأکید کردند: بازداشت محمد مُرسی در شرایطی صورت گرفت که تنها می توان آن را وحشیانه توصیف کرد به ویژه که او در تمام مدت پنج سال حبس خود در مرکز زندان طره واقع در جنوب شهر قاهره بازداشت بود.

این کارشناسان احتمال دادند همان گونه که این شرایط سلامت و جان هزاران زندانی دیگر را به شدت در معرض خطر قرار داده، همچنین مستقیما به مرگ مرسی منجر شده است.

این بیانیه اضافه نمود: مدارک موثقی از منابع مختلف دریافت کردیم که حکایت از آن دارند که هزاران نفر از زندانیان در مصر از نقض گسترده حقوق انسانی شان رنج می برند.

کارشناسان سازمان ملل در ادامه بیانیه خود تاکید کردند، مصر باید فورا شرایط زندان ها را اصلاح نموده و از بازداشت های خودسرانه، شکنجه و یا بدرفتاری ممانعت به عمل آورده و حق محاکمه عادلانه و دسترسی به حمایت های پزشکی کافی را برای زندانیان فراهم کند.

این کارشناسان فاش کردند که در نامه ای رسمی به دولت مصر به حجم مسائل روزانه ای که بر محمد مُرسی در طول دوره بازداشتش تحمیل شده بود، اشاره نموده اند.

محمد مرسی در ماه ژوئن گذشته در جریان جلسه محاکمه اش در دادگاه، دچار سکته قلبی شد و درگذشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1413

به "کارشناسان سازمان ملل: سازمان زندان ها در مصر مسئول مرگ مُرسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان سازمان ملل: سازمان زندان ها در مصر مسئول مرگ مُرسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید