پایان کار ویلموتس ؛ جزئیات فسخ قرارداد ، برانکو می آید؟

به گزارش مجله سایه، قرارداد سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران پس از هفت ماه فعالیت درحالی فسخ شد که این تیم با شکست برابر بحرین و عراق در آستانه یک ناکامی بزرگ قرار داشت.

پایان کار ویلموتس ؛ جزئیات فسخ قرارداد ، برانکو می آید؟

به گزارش مجله سایه به نقل از مهر، مارک ویلموتس که خردادماه سالجاری به جای کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد، پس از آنکه نتوانست به همراه این تیم در مرحله مقدماتی جام جهانی نتایج قابل قبولی کسب کند، با تصمیم فدراسیون قرارداد خود را فسخ کرد.

مهدی تاج که از هنگ کنگ راهی ترکیه شده بود تا با ویلموتس مذاکرت نهایی را انجام دهد، پس از جلسات طولانی و فشرده با وی، بر سر فسخ قرارداد با این سرمربی بلژیکی به توافق رسید.

در انتها نشست هایی که ویلموتس و مهدی تاج داشتند، طرفین برای قطع همکاری به توافق رسیدند. با این حال هنوز معین نیست که فدراسیون فوتبال ایران بابت این فسخ قرارداد خسارتی به مرد بلژیکی پرداخت خواهد کرد یا خیر.

  • جزئیات فسخ قرارداد ویلموتس

ایسنا نیز نوشت: مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال که پس از مراسم برترین های 2019 آسیا از هنگ کنگ راهی ترکیه شده بود، طی مذاکرات دو طرفه با کنندگان ویلموتس قرارداد سرمربی بلژیکی تیم ملی را به صورت توافقی فسخ کرد.

برگ برنده رئیس فدراسیون فوتبال در مذاکرات با کننده ویلموتس، درخواست کتبی پیشین این مربی به فدراسیون فوتبال برای فسخ قرارداد بود.

براساس بندی در قرارداد فدراسیون فوتبال و ویلموتس، هر کدام از طرفین که تعهدات خود را نقض کنند، طرف مقابل امکان فسخ قرارداد به صورت یک طرفه را داشته است. بر این اساس مارک ویلموتس نیز پیش از این با ادعای تاخیر در پرداخت های فدراسیون فوتبال رسما درخواست فسخ کتبی به فدراسیون فوتبال ایران داد و در نتیجه فدراسیون فوتبال نیز با تکیه بر این درخواست، مذاکرات با ویلموتس برای فسخ قرارداد را پیش برد.

ویلموتس رسما در نامه اش اعلام کرده بود، چون فدراسیون فوتبال ایران به تعهدات مالی خود مطابق با قرارداد عمل نکرده، قرارداد دو طرفه فسخ تلقی می شود اما در مقابل فدراسیون فوتبال نیز با وجود عدم حضور ویلموتس در ایران و نقض قرارداد، هیچ گاه نتوانست از این ادله برای نقض تعهدات ویلموتس و درخواست فسخ بهره ببرد، چرا که تمام ورود و خروج های این مربی با رضایت فدراسیون ایران و بلیت تهیه شده از سوی این فدراسیون انجام شده است.

نکته جالب در موضوع همکاری ویلموتس و فدراسیون ایران جایی است که این مربی در نامه اش به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده بود که چنانچه ایران تمایل به ادامه همکاری با او را دارد، باید قرارداد جدیدی منعقد و بر اساس شرایط جدید، امکان ادامه فعالیت او دستیارانش را فراهم کنند. موضوعی که سرآغاز اراده فدراسیون فوتبال برای فسخ قرارداد با ویلموتس پس از بازی با عراق شده است.

قرارداد قطعی شخص مارک ویلموتس برای یک سال 2 میلیون یورو بوده است که با احتساب هزینه قرارداد دستیارانش کل مبلغ قرارداد کمتر از 3 میلیون یورو بوده است. این در حالی است که فدراسیون فوتبال تا فسخ قرارداد و برای 6 ماه فعالیت ویلموتش و کادرفنی تیم ملی 2 میلیون یورو بصورت کامل و نقدی پرداخت کرده است و این یعنی تسویه مالی کامل تا قبل از یک دسامبر (10 آذر). هم چنین مهدی تاج ماموریت داشته پس از فسخ توافقی قرارداد با ویلموتس، رسما مذاکرات انعقاد قرارداد با برانکو ایوانکوویچ را پیگیری کند. بر این اساس به نظر می رسد طی روزهای آینده با توافق احتمالی با برانکو، مربی کروات رسما جانشین ویلموتس خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1979

به "پایان کار ویلموتس ؛ جزئیات فسخ قرارداد ، برانکو می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایان کار ویلموتس ؛ جزئیات فسخ قرارداد ، برانکو می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید