ویتامین هایی برای تقویت استخوان

به گزارش مجله سایه، از آنجا که ویتامین D یک عنصر حیاتی برای سلامت استخوان است، ضروری است به سایر منابع غذایی حاوی این ویتامین اشاره نمود.

ویتامین هایی برای تقویت استخوان

همشهری آنلاین نوشت: کلسیم یک واحد ساختمانی اصلی برای سلامت کلی و استحکام استخوان است. بدن شما برای عملکرد صحیح روزانه به 1200 میلی گرم کلسیم احتیاج دارد.

وقتی سطح کلسیم شما به میزان کافی بالا نباشد، بدن شما این ماده معدنی را از منبع ذخیره خود یعنی استخوان ها خارج می نماید.

یک رژیم غذایی مناسب برای استخوان به بدن شما یاری می نماید تا سطوح کلسیم سالم را بدون تأثیر بر استخوان ها حفظ کند.

غالبا به محصولات لبنی به عنوان منبع اصلی کلسیم در فکر می کنیم. با این حال در کمال تعجب، مطالعات صورت گرفته در سال 1983 نشان داد افرادی که از رژیم غذایی آسیایی که شامل مقادیر زیادی سبزیجات، کلم بروکلی و کلم است، نسبت به افرادی که مقادیر زیادی شیر گاو مصرف می نمایند، کمتر دچار شکستگی می شوند.

ویتامین D برای جذب کلسیم ضروری است. ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که برای سلامت استخوان، ایمنی و سلامت روان مورد احتیاج است.

بیشتر آمریکایی ها به ویژه آن هایی که در آب و هوای سردتر زندگی می نمایند، سطح ویتامین D خونشان بسیار کمتر از 50 تا 64 نانوگرم در میلی لیتر است که برای سلامتی مطلوب در نظر گرفته می گردد.

قارچ ها تنها منبع گیاهی ویتامین D هستند. اما آن ها منبع ویتامین D 2 هستند نه ویتامین D 3 که بدن ما به طور طبیعی فراوری می نماید.

از آنجا که ویتامین D یک عنصر حیاتی برای سلامت استخوان است، ضروری است به سایر منابع غذایی حاوی این ویتامین اشاره نمود.

ویتامین D مانند آب پرتقال منبع خوبی از ویتامین D هستند. آب پرتقال غنی شده با ویتامین D می تواند احتیاج روزانه بدن به این ماده را تامین کند، اما برترین منبع ویتامین D بیرون خانه شما است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 خرداد 1402 بروزرسانی: 9 خرداد 1402 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 15326

به "ویتامین هایی برای تقویت استخوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتامین هایی برای تقویت استخوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید