ورزش در منزل در روزهای کرونایی از زبان یک متخصص

به گزارش مجله سایه، یک متخصص فیزیولوژی ورزشی با تاکید بر اینکه حتی در روزهای ماندگاری در منزل نباید ورزش را فراموش کرد، گفت: ورزش علاوه بر تناسب اندام می تواند سبب تقویت سیستم ایمنی بدن گردد.

ورزش در منزل در روزهای کرونایی از زبان یک متخصص

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه رسانه های مجله سایه، دکتر مرجان افغان در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در روزهای شیوع کرونا ویروس می توانیم در خانه ورزش کنیم، گفت: بهترین تمریناتی که می توان در منزل انجام داد، تمرینات نشسته روی جایگاه و یا ایستاده است. البته کسانی که زانو درد یا کمر درد دارند باید توجه نمایند که نمی توانند هر ورزشی را انجام دهند. از سوی دیگر افرادی که در گذشته مسئله ای نداشتند و می توانستند پیاده روی نمایند، تمرینات دارای پرش نیز انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه تمرینات ورزشی می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، ادامه داد: فعالیت ورزشی به شکل روزی نیم ساعت بسیار مفید است. در صورتی که حرکات ورزشی به گونه ای باشد که ضربان قلب و شدت تنفس را (مانند تمرینات هوازی)، اندکی افزایش دهد، بهتر است. دویدن آرام به صورت درجا، پروانه زدن، لِی لِی کردن و... از جمله تمریناتی است که ضربان قلب را افزایش می دهند.

افغان با تاکید بر اینکه اینگونه ورزش ها تنها برای زمان پیش ازبروز بیماری توصیه می گردد، اضافه نمود: داشتن وسایل ورزشی همچون دمبل، کش های مقاومتی ورزشی و... سبب می گردد تمرین های بیشتری مشابه آنچه در باشگاه های ورزشی اتفاق می افتد را بتوان انجام داد. البته کسانی که باشگاه می فرایند بهتر می توانند حرکت با وسایل را انجام دهند؛ چراکه نحوه استفاده از آنهارا بهتر بلد هستند، در غیر این صورت تمرینات هوازی خیلی بهتر است.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2707

به "ورزش در منزل در روزهای کرونایی از زبان یک متخصص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش در منزل در روزهای کرونایی از زبان یک متخصص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید