هوش مصنوعی گوگل به جنگ متخلفان سیاسی می رود ، مسدودی و حذف روزانه یک میلیون حساب کاربری

هوش مصنوعی فیس بوک هر روز یک میلیون حساب کاربری را مسدود یا حذف می کند. هدف از این کار نظارت دقیق تر بر اتفاقات روز دنیا و کنترل تخلفات سیاسی احتمالی است.

هوش مصنوعی گوگل به جنگ متخلفان سیاسی می رود ، مسدودی و حذف روزانه یک میلیون حساب کاربری

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، فیس بوک به شدت در تلاش است از آزمون سخت هندی ها یعنی انتخابات آینده هند سربلند بیرون آید. این انتخابات به لحاظ امنیت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بر اساس گزارش ها، فیس بوک با استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی حسابهایی با اطلاعات غلط آماده شده است. این اطلاعات و گزارش های اولیه نشان می دهند که فیس بوک با استفاده از قدرت هوش مصنوعی روزانه یک میلیون حساب را مسدود

یا حذف می کند. عمده این حساب ها قوانین اولیه فیس بوک را می شکنند. بر اساس قوانین فیس بوک انتشار سخنان و اطلاعات مخالفان و سرکوب رای دهندگان پیش از انتخابات در هند ممنوع است.

آجیت موهان، مدیر عامل بخش هند در فیس بوک می گوید هوش مصنوعی و امکانات فیس بوک اجازه نمی دهد اتفاقی مثل اتفاقی که در انتخابات 2016 ایالات متحده رخ داد، در هند نیز رخ دهد. واتساپ که یکی از سرشناس ترین زیرمجموعه های فیس بوک است در هند نیز بسیار شناخته شده است. این برنامه پیام رسان محبوب، بارها در هند جنجال آفریده و حتی بانی اطلاعات غلط و شایعات شده است.بر این اساس حساسیت زیادی روی واتساپ نیز وجود دارد.

موهان در این خصوص گفت: پیشرفت های هوش مصنوعی به بزرگ ترین شبکه اجتماعی جهان؛ فیس بوک کمک کرده تا به سرعت اقدام به شناسایی سوء استفاده یا نقض محتوا، در سراسر پلت فرم خود کنند. این موضوع کمک می کند پیش از آن که محتواهای توهین آمیز به شکل ویروسی در سراسر این پلتفرم پخش شود، متوقف شود.

این شرکت اخیرا ابزارهایی را در هند برای کمک به رای دهندگان و با هدف افزایش اطلاعات در مورد نامزدان جدید ایجاد کرده است که کمک می کند رای دهندگان اطلاعات را با دوستان و نزدیکان خود به اشتراک بگذارند. هفته گذشته، فیس بوک بیان نمود که در هند و پاکستان بیش از 680 حساب را که رفتارهای اشتباهی داشتند منحل کرده است.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 13 تیر 1398 شناسه مطلب: 274

به "هوش مصنوعی گوگل به جنگ متخلفان سیاسی می رود ، مسدودی و حذف روزانه یک میلیون حساب کاربری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی گوگل به جنگ متخلفان سیاسی می رود ، مسدودی و حذف روزانه یک میلیون حساب کاربری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید