نظام پزشکی: پیش فروش واکسن در مطب ها و داروخانه ها ممنوع است

به گزارش مجله سایه، معاون فنی و نظارت نظام پزشکی گفت: تخصیص واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر در سال های گذشته هم وجود داشته است، اما پیش فروش این واکسن در داروخانه ها و مطب ها ممنوع است.

نظام پزشکی: پیش فروش واکسن در مطب ها و داروخانه ها ممنوع است

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ ساعت ورزشی بیشتر بدانید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره استفاده از واکسن آنفلوآنزا گفت: نحوه صحیح استفاده از واکسن و پروتکل های مربوط به آن، توصیه شده است و قطعا محدودیت هایی برای اینکه همه مردم بخواهند از این واکسن استفاده کنند، وجود دارد.

وی با با تاکید بر ممنوعیت پیش فروش واکسن آنفلوآنزا گفت: تخصیص واکسن آنفلوآنزا برای گروه های پرخطر و نوبت دهی به آن ها برای تزریق با اولویت هایی که وزارت بهداشت مشخص می کند در سال های گذشته هم وجود داشته، ولی اگر مردم با پیش فروش این واکسن در داروخانه ها و مطب ها روبرو شدند باید با 190 تماس بگیرند.

جهانگیری با اشاره به پیش خرید 10 تا 12 میلیون دوز واکسن برای کشور گفت: در سال جاری با توجه به متفاوت شدن شرایط، اولویت ها تغییر کرده، حجم تولید این واکسن در جهان بسیار افزایش یافته و به تبع آن شرکت های تولیدکننده واکسن هم نیاز به زمان بیشتری برای تولید دارند. به عنوان مثال اگر واکسن کرونا ساخته شود حدود یکسال زمان نیاز است تا این واکسن برای همه آماده شود بنابراین ما در حال حاضر باید افراد پرخطر را در مرحله اول دریافت این واکسن قرار دهیم و بعد به سراغ گروه های دیگر برویم.

وی افزود: اگر سال های پیش دقت ما در رعایت پروتکل های بهداشتی کم بود و شیوع آنفلوآنزا را داشتیم سال جاری به واسطه کرونا پروتکل های بهداشتی بیشتر رعایت شده و این نوید را به هموطنان می دهم که به احتمال قوی از شیوع آنفلوآنزا جلوگیری خواهد شد.

معاون فنی و نظارت نظام پزشکی درباره طرح پزشک از راه دور گفت: مقدمات این کار فراهم شده، اما اولویت ما در این دوره با توجه به شیوع کرونا و لزوم مشاوره های مجازی مشاوره پزشک به پزشک است. به عنوان مثال اگر در منطقه ای فقط یک پزشک متخصص بیماری های عفونی را داشته باشیم نیاز است تا پزشکان دیگر به صورت مجازی و برخط با وی ارتباط داشته باشند. مشاوره پزشک به پزشک از سه راه متنی، صوتی و تصویری انجام می شود.

معاون فنی و نظارت نظام پزشکی در ادامه دومین اولویت مشاوره را، مشاوره برای پیگیری بیماری ها و صحت انجام کار وپاسخ به سوالات بین کادر پزشکی و مردم برشمرد و گفت: اگر فردی مشکل تازه ای دارد می تواند سوال بپرسد، ولی برای تشخیص حتما باید به پزشک مراجعه کند.

جهانگیری درباره راه های ارتباطاتی دریافت مشاوره گفت: مردم برای مشاوره تلفنی کرونا می توانند با سامانه 4030 تماس بگیرند، ولی سامانه های جدیدی طراحی شده که پس از انجام تست نهایی و تایید وزارت بهداشت و نظام پزشکی در دسترس عموم قرارخواهد گرفت. کد های بیمه و خدمات آن مشخص شده، ولی برای اینکه تحت پوشش بیمه قرار بگیرد نیاز است تا اقدامات استانداردی انجام گیرد که این اقدامات در دست پیگیری است.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5189

به "نظام پزشکی: پیش فروش واکسن در مطب ها و داروخانه ها ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام پزشکی: پیش فروش واکسن در مطب ها و داروخانه ها ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید