مقایسه بلیط هواپیما بیزینس کلاس 10 ایرلاین برتر جهان

به گزارش مجله سایه، مقایسه بلیط هواپیما بیزینس کلاس 10 ایرلاین برتر جهان

در مورد خرید بلیط هواپیما نکاتی وجود دارد که آگاهی از آن ها خالی از لطف نیست و می تواند در سهولت خرید بلیط به شما یاری کند. همه هواپیماهای جهان کلاس های پروازی متفاوتی دارند که بر اساس قیمت و خدمات دسته بندی شده اند. کدهای هر شرکت هواپیمایی در مورد صندلی ها فرق دارد اما در این میان کدهای مشترکی نیز وجود دارد که اغلب دانستن این کدها برای مسافران کافی است. اما به هرحال اگر از بلیط خود سر در نیاوردید همیشه مهمانداری برای یاری رساندن به شما حضور دارد.

مقایسه بلیط هواپیما بیزینس کلاس 10 ایرلاین برتر جهان

به طور کلی کلاس های پروازی به بخش های اکونومی، پرمیوم اکونومی، تجاری، فرست کلاس و در بعضی از هواپیماها کلاس سوئیت اولترا لوکس نیز به چشم میخورد. این ترتیبی که نام بردیم بر اساس قیمت و خدمات پایین به بالا بود. اگاهی از خدمات و قیمت هر یک از این کلاس ها میتواند یاری شایانی به مسافر در انتخاب کلاس پروازی خود داشته باشد. در این مقاله سعی داریم تا کلاس تجاری 10 ایرلاین برتر دنیا را به شما معرفی کنیم اما ضروری است تا ابتدا نسبت به خود کلاس تجاری اطلاعات کافی داشته باشید.

کلاس بیزینس یا تجاری چیست؟

دومین کلاس پروازی از لحاظ خدمات و قیمت بلیط هواپیما پس از کلاس اکونومی و پرمیوم کلاس پروازی تجاری یا بیزینس کلاس است. این کلاس نسبت به کلاس اکونومی از امکانات و راحتی بیشتری برخوردار است. فاصله صندلی ها از یکدیگر بیشتر بوده تا فضای بیشتری برای پاها و هر شخص وجود داشته باشد، بعلاوه صندلی ها در دو ردیف تکی قرار گرفته اند تا فضای خصوصی هر فرد شکل بگیرد. استفاده از وسایل الکترونیک و دیداری شنیداری برای همه افراد در این کلاس وجود دارد. تعداد صندلی های این کلاس نیز نسبت به کلاس اکونومی کمتر بوده و به ابتدای هواپیما نزدیک تر است. هم چنین در فرودگاه سالن این کلاس از سالن اکونومی جدا بوده و با فرست کلاس دارای سالن انتظار مشترک است. برای سوار شدن نیز این افراد پس از مسافران فرست کلاس به هواپیما پا می گذارند. البته به این نکته توجه داشته باشید که همه پرواز ها فرست کلاس ندارند، مانند بلیط هواپیمای شرکت ترکیش ایرلاینز، و اگر هم بخش فرست وجود داشته باشد مسافران آن تنها 8 نفر می باشند.

منوی غذایی این کلاس متنوع بوده و به مسافران حق انتخاب می دهند. بعلاوه کیفیت غذای این کلاس پروازی از کلاس اکونومی بالاتر است. در ادامه قصد داریم تا شما را با کلاس پروای تجاری یا بیزینس کلاس 10 ایرلاین برتر دنیا آشنا کنیم لذا تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

سنگاپور:

شرکت هواپیمایی سنگاپور که به عنوان برترین شرکت هواپیمایی سال 2019 شناخته شده است، در این بخش از کلاس های پروازی خود امکانات متنوع و سطح بالایی را به مسافران ارائه می نماید؛ چرا که امروزه تمایل و رقابت بر سر این کلاس پروازی، به ویژه برای بلیط هواپیما خارجی بالا رفته است. کلاس پروازی تجاری در این شرکت به سه بخش تقسیم می گردد که تنها تفاوت آن ها در طراحی صندلی های آن است. ولی به طور کلی هر سه بخش فضای استراحت پا و فضای خصوصی و دستگاه های الکترونیک را برای افراد شامل می شوند. منوی غذایی نیز در این کلاس متنوع بوده و غذاهای بین المللی را شامل می گردد.

قطر:

شرکت هواپیمایی قطر عنوان برترین شرکت هواپیمایی در کلاس پروازی تجاری را از آن خود نموده است لذا امکاناتی که در این کلاس پروازی ارائه میشوند را میتوان برترین در نوع خود دانست.از جمله این امکانات میتوان به خم شدن صندلی تا 180 درجه اشاره نمود. مقدار بار مجاز در این کلاس پروازی 40 کیلوگرم است.

اوا ایر:

اوا ایر نیز توانسته است در سطح خود امکانات خوبی را برای کلاس تجاری خود ارائه دهد که می توان به صندلی هایی راحت و پورت یو اس بی و اینترنت رایگان اشاره نمود.

امارات:

یکی از مجهزترین ایرلاینها در دنیا را می توان به هواپیماهای شرکت امارات نسبت داد. کلاس تجاری این شرکت نیز از امکانات متعددی هم چون پورت یو اس بی، چراغ مطالعه، فضای خصوصی و پارتیشن بندی شده و ماساژور درون صندلی ها اشاره نمود.

ژاپن:

این شرکت هواپیمایی فضای بسیار مناسبی را برای مسافران بخش تجاری خود مهیا نموده است. در واقع در این بخش شما با 7 نوع صندلی روبرو میشوید که هر کدام متناسب با شرایط هر فرد در نظر گرفته شده است. فضای پای بزرگ، فضای دو نفره، فضایی برای وسایلتان و... از امکاناتی است که این صندلی ها ا از یکدیگر متمایز میکند.

ایر نیوزیلند:

کلاس تجاری شرکت هواپیمایی ایرنیوزیلند در واقع متناسب با نام این کلاس پروازی فضایی را برای افراد به وجود آورده است که هم بتوانند به کارهایشان بپردازند و هم استراحت نمایند.

وست جت:

بالاترین کلاس پروازی این شرکت هواپیمایی بیزینس کلاس است که تمام تمرکز این شرکت هواپیمایی بر روی ارتقای امکانات این کلاس تجاری است. در واقع روش این شرکت به این گونه است که به مقدار هزینه پرداختی به شما خدمات ارائه می دهد.

ایر فرانس:

کلاس تجاری شرکت هواپیمایی ایر فرانس بسیار مجهز بوده و می توانید صندلی های خود را کاملا بخوابانید هم چنین این صندلی ها به گونه ای طراحی شده اند که به فرم بدن مسافر شکل میگیرند تا راحتی را به کمال برسانند. در این بخش می توانید از خدماتی هم چون کیف بهداشتی، بالشت پر ضدآلرژی، لحاف نرم و لطیف، فضای شخصی، چراغ مطالعه، دسته برای افرادی با ناتوانی حرکتی، پریز برق، پورت یو اس بی و... بهره مند شوید. هم چنین درون این صندلی ها برای لپ تاپ و وسایل شخصی شما فضایی تعبیه شده است، و در نهایت می توانید از 500 ساعت برنامه و تفریح در سیستم الکترونیک صندلی خود با هدفون ضد صدا بهره مند شوید و یا مجلات و روزنامه های مورد نظر خود را دانلود کنید و به مطالعه آن ها بپردازد بدون اینکه مجبور باشید هزینه ای اضافی برای آن ها بپردازید.

کانتاس ایرلاینز:

در پروازهای داخلی این شرکت هواپیمایی بالاترین کلاس پروازی بیزینس کلاس است که با توجه به مقدار هزینه پرداختی به وسیله شما خدمات و امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد.

کره:

کلاس تجاری در شرکت هواپیمایی کره امکان تبدیل شدن به تخت را دارد و فضای بسیار مناسبی برای استراحت فرد در اختیار وی قرار می دهد. هم چنین منوی متنوع و بسیار خاص غذایی این کلاس پروازی در اختیار مسافران قرار می گیرد.

منبع: طاهاگشت
انتشار: 20 بهمن 1401 بروزرسانی: 20 بهمن 1401 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 14319

به "مقایسه بلیط هواپیما بیزینس کلاس 10 ایرلاین برتر جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه بلیط هواپیما بیزینس کلاس 10 ایرلاین برتر جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید