مراکز درمانی، زمینه ای برای افزایش گردشگران سلامت

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران/اردبیل فرماندار بیله سوار گفت: فعالیت مراکز درمانی استان اردبیل از جمله مرکز درمان ناباروری قفقاز، در افزایش گردشگران سلامت کشورهای همسایه نقش مهمی ایفا می نمایند.

مراکز درمانی، زمینه ای برای افزایش گردشگران سلامت

از سفر با تور کانادا 99 لذت ببرید. سفری فراموش نشدنی به تورنتو و آبشار نیاگارا که حسابی حال شما را دگرگون خواهد کرد.

به گزارش مجله سایه، آرام حلیم در بازدید از مرکز درمان ناباروری قفقاز با بیان این که مسافت کم بیله سوار با مرکز استان و همزبانی باعث شده است که مسافران آذری، اردبیل را برای درمان انتخاب نمایند، اضافه نمود: هم اکنون بیش از 80 درصد اتباع کشور جمهوری آذربایجان با هدف درمانی وارد استان اردبیل می شوند.

وی از ساماندهی 60 دستگاه خودرو برای حمل و نقل مسافران آذری اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح که در راستای رفاه حال مسافران و قانون مند کردن اخذ کرایه انجام می گیرد توانسته است ضمن ایجاد نظم و امنیت، رضایت مندی آنان را فراهم کند.

فرماندار بیله سوار به کاهش تردد مسافر به وسیله گمرک مرزی بیله سوار میان دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان اشاره و توضیح داد: این کاهش بیشتر به علت کاهش ارزش پول ملی کشور آذربایجان و وضع قانونی در آن کشور مبنی بر امکان سفر به ایران برای هر فرد آذری در هر 15 روز، بوده است.

حلیم بر اطلاع رسانی بیشتر از فعالیت های جهاد دانشگاهی به ویژه مرکز درمان ناباروری قفقاز در سطح استان و کشور آذربایجان تأکید کرد و گفت: جهاد دانشگاهی دارای بنیه قوی در عرصه های علمی و تحقیقاتی در سطح کشور و دنیا است از همین رو باید پتانسیل و توانمندی های این نهاد به جامعه عرضه گردد تا از آن بهره مند شوند.

وی بیله سوار را یکی از قطب های اصلی گیاهان دارویی کشور خواند و سرمایه گذاری جهاد دانشگاهی در شناسایی و توسعه کشت و فرآوری گیاهان دارویی را خواهان شد.

در این بازدید رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل با ارائه گزارشی از فعالیت های مرکز درمان ناباروری قفقاز اضافه نمود: در این مرکز سعی می گردد بهترین خدمات درمانی، در اسرع وقت به اتباع جمهوری آذربایجان ارائه گردد.

رامز نصیری صالح با قدردانی از همکاری فرمانداری بیله سوار با جهاد دانشگاهی اظهار داشت: جهت معرفی فعالیت های مرکز درمان ناباروری قفقاز به اتباع کشور جمهوری آذربایجان، بروشور و کلیپ به زبان آذری تهیه شده و در سالن انتظار گمرک بیله سوار، بنرهای تبلیغاتی نصب شده است.

وی با بیان این که از شروع به کار مرکز درمان ناباروری قفقاز تا شش ماهه نخست امسال 234 زوج از کشور جمهوری آذربایجان مراجعه نموده اند، اظهار داشت: طبق اعلام خود مراجعه نمایندگان، خوشبختانه درمان مشکل ناباروری بیشتر آنان موفقیت بوده و صاحب فرزند شده اند.

نصیری صالح به فعالیت های جهاد دانشگاهی در زمینه گیاهان دارویی اشاره نمود و از آمادگی آن برای ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی در شهرستان بیله سوار اطلاع داد.

در این بازدید فرماندار بیله سوار از بخش های مختلف مرکز درمان ناباروری قفقاز بازدید و در جریان فعالیت های آن نهاده شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2445

به "مراکز درمانی، زمینه ای برای افزایش گردشگران سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز درمانی، زمینه ای برای افزایش گردشگران سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید