این فیلم ها با خانواده دیدنی تر است

به گزارش مجله سایه، وب سایت چطور: خانواده مهم ترین دارایی زندگی هر کسی است. وقت گذراندن با نزدیک ترین و عزیز ترین کسان دوبرابر لذت بخش تر از کار های دیگر است؛ می توانید بازی های تخته ای انجام دهید، به تعطیلات بروید یا فیلم های جذاب تماشا کنید. اگر نمی دانید کدام فیلم ها برای شبِ فیلمِ خانواده مناسب است، در این مقاله 15 فیلم الهام بخشی را معرفی خواهیم کرد که تمام اعضای خانواده از آنها لذت می برند.

این فیلم ها با خانواده دیدنی تر است

پچ آدامز (Patch Adams)

دکتر آدامز با همکارانش فرق دارد. او فکر می کند عشق و خنده بهترین معالجه برای تمام بیماری ها است. دکتر آدامز به این شکل زندگی بیمارانش را تغییر می دهد. فیلم زنده و تاثیرگذار است و بعد از تماشای آن مهربان تر خواهید شد.

در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness)

کریس گاردنر یک پدر مجرد است و تمام تلاش خود را برای شادی پسرش می کند. بدبختانه، زندگی او را بیشتر و بیشتر به چالش می کشد. حقوق کم یک فروشنده برای پرداخت تمام قبض ها کافی نیست و به همین خاطر کریس و پسرش را از خانه بیرون می کنند و هر دو سرگردان خیابان ها می شوند.

کریس یک شغل تازه پیدا می کند، اما پیروزیت مالی باز هم از او فرار می کند. با این حال، حتی این شرایط هم نمی توانند او را شکست دهند، چون باید به خاطر پسرش قوی بماند.

محفظه غواصی و پروانه (The Diving Bell and the Butterfly)

ژان دومینیک بوبی، سردبیر ارشد مجله Elle در 43 سالگی دچار سکته مغزی ویرانگری می گردد. در نتیجه سکته، تمام بدن او به غیر از یک چشمش فلج می گردد. اما او قادر است با کمک چشم سالم خود با دیگران ارتباط برقرار کند. وقتی کسی حروف درست را بیان می کند او پلک می زند.

با این شیوه او نه تنها پیروز به برقراری ارتباط و بیان احساسات روحی خود می گردد، بلکه حتی کتاب زندگی خود را هم می نویسد!

تو هم واسه بقیه انجام بده (Pay it forward)

آیا می دانید چطور می گردد جهان را به جای بهتری تغییر داد؟ ترِوِر (Trever) کوچولو می داند. او طرحی ایجاد می کند که از طریق آن باید خوبی در سراسر جهان گسترش پیدا کند. مثلا، شما به کسی کمک می کنید و بعد از او می خواهید از شما تشکر نکند و به جای آن به سه نفر دیگر کمک کند و هر کدام از این سه نفر این لطف را در حق سه نفر دیگر انجام دهند.

اما آیا این طرح کار می کند؟ ترِوِر تصمیم می گیرد که طرح را آزمایش کند و به این ترتیب یک زنجیره از اعمال خوب را آغاز می کند.

یک سال خوب (A Good Year)

مکس اسکینر یک مدیر جوان و پیروز است که به فرانسه می آید تا خانه عموی فقید خود را بفروشد. او توقع دارد هر چه زودتر از شر خانه خلاص گردد، اما معلوم می گردد او تنها کسی نیست که ادعای مالکیت خانه را دارد.

دوستان جدید و رویداد های باور نکردنی باعث می شوند شخصیت اصلی فیلم بفهمد چیزهایی مهم تر از پول و قدرت وجود دارند.

سرنوشت شگفت انگیز آمِلی پولن (Amélie)

آملی معتقد است جهانیی که در آن زندگی می کند جای خوب و زیبایی است و هر عمل معنایی دارد. روزی جعبه ای را پیدا می کند و به دنبال صاحب جعبه می گردد و اینگونه ماجراجویی های او آغاز می شوند.

این فیلم درباره جادو است و اینکه چگونه با شراکت در سرنوشت دیگران، نه تنها زندگی آنها را روشن تر می کنیم بلکه زندگی خود را نیز به رنگی تازه درمی آوریم.

زندگی پای (Life of Pi)

فیلم داستان شگفت انگیز پسر یک صاحب باغ وحش به نام پای است. پسر به همراه خانواده تصمیم می گیرند به کانادا مهاجرت کنند، اما در میان راهِ سفر به خانه جدید، کشتی غرق می گردد. پای نجات پیدا می کند، اما فقط چند حیوان، از جمله یک ببر، در قایق همراه او هستند.

این فیلم بسیار زیبا، به ما می آموزد چگونه با چالش های زندگی مان روبه رو شویم.

رویا پرداز: با الهام از یک داستان واقعی (Dreamer: Inspired by a True Story)

دختر کوچکی به نام کِیل (Cale) که پدرش در کار پرورش اسب است، به همراه والدین خود در یک مزرعه زندگی می کند و در رویای خود می خواهد وقتی بزرگ شد، کار پدرش را ادامه دهد. با وجود محبت عمیق، پدر و دختر درک متقابلی از یکدیگر ندارند. همه چیز هنگامی که کیل از پدرش می خواهد اسب محبوبش را درمان کند، تغییر می کند.

عشق کودک به اسب، پدر را به تکاپوی زیادی می اندازد و او می فهمد چیزی مهم تر از خوشحالی دختر عزیزش وجود ندارد.

مبارز صلح جو (Peaceful Warrior)

دان میلمن ژیمناستیک کاری است که همه چیز برای یک زندگی شاد را دارد: جوایز، هم تیمی ها، دختران و مهمانی های دیوانه وار. اما یک روز زندگی او کاملا تغییر می کند؛ او در یک سانحه رانندگی دچار جراحت و کبودی های متعدد می گردد.

بعد از مرخصی از بیمارستان، با مرد فوق العاده ای به نام سقراط ملاقات می کند که جهانی تازه ای از استعداد های پنهان انسانی را به روی او باز می کند. حال دان باید تغییر کند و زندگی جدیدی را آغاز کند.

پولیانا (Pollyanna)

پولیانا دختر 11 ساله ای است که بعد از مرگ والدینش به خانه عمه سختگیر خود نقل مکان می کند. پولیانا از فضایی سرشار از عشق پدر و مادر به جهانی قوانین سرسختانه و ممنوعیت ها منتقل می گردد. اما دخترک تسلیم نمی گردد؛ پدرش به او درس مهمی داده- که چگونه در هر شرایطی از زندگی لذت ببرد.

این فیلم خوبی است و دوست دارید بارها و بارها آن را تماشا کنید

مدرسه زندگی (School of Life)

معلم جدیدی به نام آقای دی (Mr. D) به دبیرستان فالبروک می آید و همه عاشق او می شوند. تمام شاگردها و معلمان، به استثنای آقای وارنر، عاشق او هستند. آقای وارنر در حال رقابت برای کسب عنوان بهترین معلم سال مدرسه است، اما شانس او با ورود معلم جوان به شدت کم شده است.

اما آقای وارنر آماده تسلیم نیست و علیه معلم جدید اعلان جنگ می دهد. ولی آقای دی رازی دارد که هیچکس از آن با خبر نیست و این راز، حیات مدرسه را تغییر خواهد داد.

سیندرلا (Cinderella)

داستان فیلم به زندگی سیندرلای جوان می پردازد که پدرش پس از فوت همسر خود، با یک بانوی موذی و شیطان صفت به نام ترمین که دو دختر دارد، ازدواج می کند. طولی نمی کشد که اقوام جدید به عمارت آنها نقل مکان می کنند و سیندرلا تبدیل به یک خدمتکار می گردد. حتی پس از مرگ پدر، دختر جوان تسلیم نمی گردد و به اندیشیدن درباره چیزهای خوب زندگی ادامه می دهد.

به زودی شانس ملاقات با یک مرد جوان و زیبا زندگی او را تغییر می دهد. فیلم یک داستان پریانِ خوب و فوق العاده زیبا است که باعث می گردد به رخ دادن اتفاق های خوب ایمان داشته بیاوریم.

داستان ران کلارک (The Ron Clark Story)

داستانی خوب و آموزنده بر اساس رویدادهای واقعی که هیچکس را بی تفاوت رها نخواهد کرد. معلمی جوان و فعال به نام ران کلارک به نیویورک نقل مکان می کند و در مدرسه ای مشغول به کار می گردد که به بچه ها مناطق محروم آموزش می دهند. معلمان، والدین و حتی شاگردان، به غیر از ران، فکر می کنند تفاله های جامعه هستند.

اما او همه شور و عشق خود را برای تدریس جدید ترین روش ها صرف می کند تا به دانش آموزان الهام ببخشد و آتشی در قلب بچه ها روشن کند.

سوارکار نهنگ (Whale Rider)

موضوع این فیلم در ارتباط با یک افسانه مائوری باستان درباره رئیس یکی از قبایل باستانی است که با کمک یک نهنگ بزرگ از انتقام برادر حسود خود نجات پیدا می کند. قرن ها بعد، کارو، رئیس قبیله وانگارا اعتقاد دارد زندگی اش به سرانجام رسیده، چون هیچ وارث مذکری ندارد.

اما نوه دختری اش، پای، تصمیم می گیرد ثابت کند می تواند رئیس باشد و قبیله را هدایت کند. برای انجام این کار، او باید کاری کند که چیزهایی تقریبا غیرممکن اتفاق بیفتند: استاد یک هنر رزمی گردد، جادو یاد بگیرد و سوار نهنگ بزرگ گردد. این فیلم دیدنی را از دست ندهید.

میس سان شاین کوچولو (Little Miss Sunshine)

فیلم میس سان شاین کوچولو به زندگی آلیو (Olive) می پردازد. این دختر کوچولو رویای شرکت در مسابقه میس سان شاین کوچولو را دارد. اگرچه خانواده از او حمایت می کنند، اما سرشان گرم مسائل خودشان است. وقتی آنها می فهمند آلیو به مسابقه دعوت شده است، همه اعضای خانواده جمع می شوند و به سفر می روند تا به دختر کوچک شان کمک کنند برنده گردد. این فیلم، شگفت انگیز و زیباست و با فضای سرشار از طنز و خوش بینی اش شما را تکان می دهد.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: برترین ها
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1253

به "این فیلم ها با خانواده دیدنی تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این فیلم ها با خانواده دیدنی تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید