مخالفت فرانسه با آزادی زندانیان طالبان

به گزارش مجله سایه، وزارت امور خارجه فرانسه با ابراز نگرانی از آزادی زندانیان خطرناک طالبان از سوی دولت افغانستان خاطرنشان کرد پاریس در این زمینه از کابل خواسته تا اقدامی صورت ندهد.

مخالفت فرانسه با آزادی زندانیان طالبان

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل مجله سایه، وزارت امورخارجه فرانسه در بیانیه ای گفت پاریس از فرایند آزادی چندین تروریست که به قتل شهفرایندان فرانسوی در افغانستان محکوم شده اند نگران است.

فرانسه تاکید نمود قاطعانه با آزادی افراد محکوم به جنایات علیه اتباع فرانسوی به ویژه سربازان و کارگران گروه های بشردوستانه مخالف است.

به نوشته رویترز، وزارت خارجه فرانسه در این بیانیه اضافه کرده که پاریس از مقامات افغانستان خواسته تا نسبت به آزادی این تروریست ها اقدام نکنند.

این در حالی است که دولت افغانستان موافقت نموده تا به عنوان بخشی از شروع مذاکرات با نیروهای طالبان 400 نفر از زندانیان این گروه را آزاد کند.

شورای امنیت ملی افغانستان روز آدینه گفت، دولت 80 نفر از زندانیان خطرناک و مورد اختلاف با گروه طالبان را پس از تصمیم لویه جرگه مشورتی صلح روز پنجشنبه آزاد کرد.

براساس این گزارش، در حال حاضر 320 تن از این زندانیان در زندان باقی مانده اند که بزودی آن ها نیز آزاد خواهند شد.

شورای امنیت ملی افغانستان اضافه کرد که این افراد هنگام آزادی سوگند یاد نموده اند که پس از آزادی به زندگی صلح آمیز ادامه دهند و دیگر به صحنه جنگ باز نگردند.

قرار است با تکمیل فرایند آزادی این 400 زندانی گروه طالبان، گفت وگوهای بین افغانی در دوحه شروع گردد و براساس اطلاعات دولت افغانستان در نخستین مرحله مذاکرات بحث برسر آتش بس سراسری خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4729

به "مخالفت فرانسه با آزادی زندانیان طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت فرانسه با آزادی زندانیان طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید