شیوع گسترده کرونا در کشور ، 50 درصد تخت های ICU در اشغال کرونایی ها

به گزارش مجله سایه، معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر 50 درصد تخت های ICU کشور در اشغال بیماران مبتلا به کرونا است، گفت: در حال حاضر از نظر تجهیزات بیمارستانی و ونتیلاتور در هیچ بیمارستانی کمبود یا مشکل خاصی نداریم.

شیوع گسترده کرونا در کشور ، 50 درصد تخت های ICU در اشغال کرونایی ها

به گزارش خبرنگاران، دکتر قاسم جان بابایی در تبادل نظر با ایسنا درباره شرایط تخت های بیمارستانی با توجه به شیوع گسترده کرونا و افزایش میزان ابتلا به این ویروس، گفت: در حال حاضر 50 درصد تخت های ICU در بیمارستان های کشور در اشغال بیماران مبتلا به بیماری کرونا قرار دارند.

وی اضافه کرد: همچنین در دانشگاه های علوم پزشکی استان های مختلف، حدود 10 تا 15 درصد تخت های بیمارستانی کل استان ها درگیر کروناست. در مجموع به طور کلی هم 50 درصد تخت های ICU در کشور درگیر ارائه خدمت به بیماران مبتلا به بیماری کووید 19 است.

جان بابایی با بیان اینکه فعلا کمبودی در زمینه تجهیزات کرونایی و ونتیلاتور در بیمارستان ها نداریم، گفت: با توجه به شیوع گسترده بیماری، اگر فرایند افزایش ابتلا به همین شکل افزایش یابد، مجبور می شویم ظرفیت های بیشتری از تخت های بیمارستانی را برای ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کووید 19 اضافه کنیم. البته در حال حاضر از نظر تجهیزات بیمارستانی و ونتیلاتور در هیچ بیمارستانی کمبود یا مشکل خاصی نداریم.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5825

به "شیوع گسترده کرونا در کشور ، 50 درصد تخت های ICU در اشغال کرونایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع گسترده کرونا در کشور ، 50 درصد تخت های ICU در اشغال کرونایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید