رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران واقع شده است

به گزارش مجله سایه، تهران (پانا) - حسین شهابی نویسنده و کارگردان سینما از نهایی کردن بازیگران فیلم جدیدش با عنوان رو در رو و انتخاب آن ها از میان هنرجویانی آموزش دیده بر اساس سبک بازیگری راسیونالیسم اطلاع داد.

رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران واقع شده است

به گزارش مشاور رسانه ای فیلم سینمایی رو در رو؛ حسین شهابی درباره علت به تاخیر افتادن ساخت رو در رو و شرایط پیشبرد پروژه در حال حاضر بیان نمود: پروانه ساخت فیلم رو در رو در سال 98 صادر شده اما امکان ساخت و فراوری آن به خاطر این اپیدمی همه گیر تا امروز به تعویق افتاده بود. این روزها در مرحله نهایی انتخاب بازیگران فیلم قرار داریم و پس از تمدید پروانه ساخت، فراوری آن را بر اساس پروتکل های بهداشتی موجود شروع خواهیم کرد.

وی در ادامه به انتخاب تمامی بازیگران این اثر سینمایی به جز دو بازیگر از هنرجویان موسسه آینه فردا اشاره نمود.

شهابی که پایه گذار آموزش رشته های سینمایی به سبک راسیونالیسم در ایران و موسسه آینه فردا است، درباره این سبک و دیدگاه در بازیگری شرح داد: جدا از مناقشه ای که برسر این واژه در بین فیلسوفان و متفکران قدیم و جدید در رابطه با هستی شناسی وجود داشته و دارد، من در آموزش بازیگر تنها از پوسته واژه استفاده نموده ام، به این معنی که ساختار دراماتیکی در فیلمنامه، دکوپاژ و فضاسازی در کارگردانی و پرفورمنس در بازیگری، همگی باید مبتنی بر خرد و منطبق با واقعیت ملموس باشد.

وی در پاسخ به اینکه بر اساس این سبک چگونه یک هنرجوی بازیگری متاثر از فیلم نامه ای آموزش داده می گردد که هنوز وجود ندارد، عنوان نمود: تمام هنرجویان آینه فردا قبل از ورود به رشته اصلی خود، ابتدا با تعریف دقیق راسیونالیسم در سه رشته اصلی سینما یعنی فیلم نامه و کارگردانی و بازیگری آشنا شوند. سپس می آموزند که چگونه بی واسطه کارگردان تمام آموخته های خود را متاثر از متن احتمالی تماما در حیطه خرد اجرا نمایند. در مرحله بعد است که با وارد شدن کارگردان درک مشترک آنها خردگرایی اثر را عمیقتر، یا عدم تفاهم شان مسئله را به چالش خواهد کشاند.

رو در رو روایت گر زندگی 10 دختر جوان است که برای راه اندازی شغلی جدید کارگاه کوچکی را در تهران اجاره نموده و مشغول به کار در آن می شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5603

به "رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رو در رو در مرحله انتخاب نهایی بازیگران واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید