خبرنگاران پزشک چینی: 28 روز بدون ابتلا جدید به معنای سرانجام کرونا است

به گزارش مجله سایه، پکن- خبرنگاران- لی لانجون متخصص بیماری های همه گیر در چین می گوید که یکی از علایم انتها کرونا در کشور این است که تا 28 روز هیچ مورد جدیدی از ابتلا شناسایی و گزارش نشود.

خبرنگاران پزشک چینی: 28 روز بدون ابتلا جدید به معنای سرانجام کرونا است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله سایه، لی روز سه شنبه در گفت و گو با روزنامه گلوبال تایمز چین اضافه نمود: برای اینکه اطمینان حاصل کنیم دوره کرونا در چین به انتها رسیده است بعضی از شرایط باید محقق گردد که اولین شرط این است تا 28 روز هیچ موردی از بیماری نباید در کشور وجود داشته باشد شرط دوم این است که تمامی کسانی که تا قبل از این به کرونا مبتلا شده اند باید در بیمارستان ها بستری شده باشند.

همزمان کمیسیون بهداشت ملی چین در بیانیه ای آورده که این کشور دوره اوج شیوع کرونا را پشت سر گذاشته و شمار مبتلایان در استان هوبی و شهر ووهان مرکز آن که اولین کانون شیوع بیماری است، به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

لی گفت: خوشبینی ها برای انتها دوران کرونا بسیار زیاد شده است امیدواری اصلی ما این است تا انتها ماه مارس سال جاری دیگر موردی از ابتلا به ویروس در کشور اعلام نگردد.

او با اشاره به اینکه بسیاری خوشبین هستند که همه گیری کرونا در راستا انتهای است، گفت: آمارها شرایط مطلوبی را در کشور نشان می دهد و باید امیدوار باشیم که بتدریج دیگر موردی از ابتلا گزارش نگردد.

در استان هوبی کانون شیوع بیماری بتدریج کسب و کار در حال آغاز است و در استان های دیگر نیز فراوری از سرگرفته شده است در منطقه ماکائو در جنوب و در منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب چین نیز برنامه بازگشایی مدارس اعلام شده است.

پزشکان و متخصصان در چین گفته اند که نباید شتابزدگی کرد اما اکنون یکی از محورهای کاری تمرکز بر روی مسافرانی است که از خارج وارد چین می شوند بسیاری از موارد اخیر ابتلا به کرونا در چین مسافران ورودی به کشور هستند.

یانگ جانچو از پزشکان شهر ووهان می گوید: بتدریج باید کار و زندگی عادی مردم در سایر نقاط از سرگرفته گردد ولی در خصوص ووهان کانون شیوع بیماری باید صبوری بیشتری کرد.

او اضافه نمود: هزاران نفر در بیش از 140 کشور و منطقه دنیا به کرونا مبتلا شده اند و باید برای جلوگیری از بازگشت کرونا به کشور تدابیری اندیشیده گردد.

جونگ نانشان از برجسته ترین کارشناسان و پزشکان چینی می گوید: همه گیری کرونا در دنیا که سازمان بهداشت دنیای اعلام نموده است احتمالا تا ماه ژوئن انتها یابد اما این زمان بر اساس تدابیر و اقدامات هر کشوری می تواند تغییر کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3184

به "خبرنگاران پزشک چینی: 28 روز بدون ابتلا جدید به معنای سرانجام کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پزشک چینی: 28 روز بدون ابتلا جدید به معنای سرانجام کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید