خبرنگاران دادستان بوشهر:تهدید کنندگان سلامت مردم تحت تعقیب قرار می گیرند

به گزارش مجله سایه، بوشهر - خبرنگاران - دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: باتوجه به توصیه های مسوولان درمانی برای رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا افرادی که سلامت مردم را به انحای مختلف به مخاطره می اندازند تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

خبرنگاران دادستان بوشهر:تهدید کنندگان سلامت مردم تحت تعقیب قرار می گیرند

علی حسن پور روز یکشنبه در آئین تودیع و معارفه دادستان کنگان اضافه نمود: باید با پرهیز از تجمع های پرخطر ، عدم برگزاری آئین های شادی ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و شستشوی مکرر دست ها مانع از گسترش ویروس کرونا شد.

وی اظهارداشت:پارسال با همت شورای حفظ حقوق بیت المال این استان یکهزارو 400 هکتار اراضی دولتی شامل کوه خواری ، دریا خواری و زمین از افراد سود جو برطرف تصرف و به بیت المال برگردانده شد.

حسن پور یادآورشد: همچنین 184 مورد بنای غیر مجاز در استان در سال گذشته قلع و قمع شد.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر با بازخوانی فرمایشات اخیر رهبر فرزانه انقلاب در ملاقات با مقامات قضایی کشور گفت: احیا حقوق عامه ، پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح جرم مهمترین مطالبات رهبری از قوه قضائیه است.

وی ضمن تاکید بر ضرورت نظارت بر حسن اجرای قانون خواهان استفاه از ظرفیت مردم بعنوان یاری یار در کشف جرائم شد.

فرماندار کنگان استان بوشهر گفت: در حال حاضر متاسفانه تخریب منابع طبیعی در بخش سیراف بیداد می نماید

سید علی پاکنژاد در آیین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کنگان اضافه نمود: دادستانی با ورود به این پرونده ها مانع تخریب منابع طبیعی در کوهها و تپه های شهرستان بویژه بخش سیراف گردد.

وی با اشاره به موضوع رعایت حریم دیراعنوان کرد: متاسفانه بعضی شرکت های مستقر در منطقه به حریم 60 متری دریا تجاوز نموده که بایستی این حریم آزاد گردد.

فرماندار کنگان گفت: زمین خواری ، کوه خواری ، تپه خواری و دریاخواری پدیده های نامیمونی اند که در این شهرستان باید برچیده و ریشه کن گردد.

سید علی پاک نژاد اضافه نمود: در سایه همدلی و همراهی همه دستگاهها ، اعضای شورای تامین و مردم اکنون به رغم وجود همه مولفه های ناامنی ، شهرستان کنگان از امن ترین نقاط استان و کشور است.

وی با اشاره به مسائل کشور و ضرورت حفظ وحدت و همدلی قوا اظهارداشت: کاهش مسائل مردم هدف مشترک قوه قضائیه و مجریه است.

امام آدینه اهل سنت کنگان نیز گفت: فلسفه مسئولیت در نظام و حکومت دینی خدمتگزاری به مردم است.

شیخ محمد جمالی اضافه نمود: باید با همدلی و همراهی و عزمی همگانی برای حل مسائل کشور گام برداشت.

دادستان عمومی و انقلاب جدید کنگان نیز گفت: امانت داری ، مردم داری و خدمت صادقانه به مردم بعنوان سرمایه های اصلی مملکت با جدیت دنبال خواهد شد.

اکبر احمدی اضافه نمود: تکریم ارباب رجوع ، تسریع در رسیدگی و کاهش اطاله دادرسی ، معین تکلیف پرونده های معلق ، مبارزه جدی با زمین خواری و تصرفات عدوانی اراضی ملی و قاچاق کالای ممنوعه ،استفاده از ظرفیت معتمدین و سازمان های مردم نهاد در حوزه صلح و سازش و ورود به مسائل و جرائم در راستای حفظ حقوق عامه از مهمترین اولویت های کاری است.

دادستان سابق کنگان نیز گفت: در راستای کاهش اطاله دادرسی در سال 98 بیش از یکهزار پرونده در حوزه دادستانی مختومه و در 3 ماهه اول امسال نیز افزون بر 130 پرونده مختومه شد.

سید احمد موسوی پور اضافه نمود: در راستای صیانت از حقوق عامه و مبحث معوقات کارگری بگونه ای اقدام شد که تجمعات کارگری در مقایسه با گذشته با کاهش بیش از 80 درصدی و معوقات به کمترین حد ممکن رسیده است.

وی یادآورشد: بیشترین کشفیات مواد مخدر استان در کنگان بوده که عمدتا متهمین غیر بومی بوده اند.

در این آئین ضمن تقدیر از کوشش های دادستان سابق کنگان ، با حکم رئیس قوه قضائیه اکبر احمدی بعنوان دادستان عمومی و انقلاب کنگان منصوب شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4442

به "خبرنگاران دادستان بوشهر:تهدید کنندگان سلامت مردم تحت تعقیب قرار می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دادستان بوشهر:تهدید کنندگان سلامت مردم تحت تعقیب قرار می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید