خبرنگاران آمریکا: تصمیم تروئیکا درباره ایران بهترین راه چاره بود

به گزارش مجله سایه، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از پیشنهاد مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و سه کشور اروپایی درباره برنامه هسته ای ایران حمایت کرد و گفت با چشمان باز دیپلماسی را دنبال می کنیم.

خبرنگاران آمریکا: تصمیم تروئیکا درباره ایران بهترین راه چاره بود

به گزارش خبرنگاران، ند پرایس روز پنج شنبه در نشست خبری روزانه خود افزود: از پیشنهاد رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص نگرانی های بی جواب مانده برنامه هسته ای ایران حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: سه کشور اروپایی با حمایت کامل از ایالات متحده تصمیم گرفت که بهترین راه برای حمایت از فرایند آژانس بین المللی انرژی اتیم، خودداری از ارائه پیش نویس قطعنامه در جلسه شورای حکام است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: ما از نتیجه جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه با پیشنهاد گروسی مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه شد، خوشحالیم.

پرایس اظهار کرد: ما همچنین تشخیص می دهیم که مدیر کل یک برنامه واقع بینانه را ارائه می دهد که می فهمیم ایران در هنگام گام های بعدی پذیرفته است و ما با علاقه شدید تمایل ایران را برای مشارکت در راهی که منجر به پیشرفت ملموس و معتبری در این موارد گردد، دنبال می کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که بعضی از دیپلمات ها خوش بینی نموده اند که محتمل است نشستی در چند هفته آینده با مشارکت ایران و آمریکا در بروکسل برگزار گردد، گفت: خوش بین یا بدبین نیستم. ما وقتی صحبت از دیپلماسی خود می کنیم، چشمهای خود را باز می کنیم و می دانیم با نزدیکترین شرکای خود درگیر این امر می شویم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: می دانیم که ما یک پیشنهاد را روی میز قرار داده ایم، هدف استراتژیک و خلاصه آن، تبعیت در برابر پایبندی است. اگر ایران مطابقت کامل خود با برجام را از سر بگیرد، ایالات متحده آماده انجام همان کار خواهد بود.

پرایس ادامه داد: همچنین یک پیشنهاد تاکتیکی مطرح است، زمانی که ما در ماه گذشته برای اولین بار صحبت کردیم که اگر اروپا دعوتنامه ای را ارائه دهد، ایالات متحده آماده است بپذیرید که در مذاکرات مستقیم با ایران را در قالب 1+5 انجام دهد.

وی افزود: ما درباره شکل این گفت وگو جزم اندیشی نداریم و تنها تعصب ما، هدف اصلی است که اطمینان یافتن از اجرای دائمی و تایید شدنی دست نیافتن ایران به سلاح اتمی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7221

به "خبرنگاران آمریکا: تصمیم تروئیکا درباره ایران بهترین راه چاره بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا: تصمیم تروئیکا درباره ایران بهترین راه چاره بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید