جزییات خسارت کرونا به گردشگری قزوین

به گزارش مجله سایه، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: شیوع ویروس کرونا طی 2 ماه گذشته بیش از 600 میلیارد ریال خسارت به حوزه گردشگری استان وارد کرده است.

جزییات خسارت کرونا به گردشگری قزوین

به گزارش مجله سایه آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا خزائلی گفت: بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا که در زمان پیک کاری تاسیسات گردشگری همزمان با تعطیلات نوروزی و اوج سفرها رخ داد و منجر به تعطیلی این مراکز شد ضربه مالی شدیدی را به این بخش وارد کرده و تاثیرات مخربی بر فعالیت های حوزه گردشگری استان داشته است.

خزائلی با اشاره به خسارت مالی وارد آمده به این بخش در زمان شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: بر اساس ارزیابی های اجرا شده در حوزه معاونت گردشگری اداره کل از اسفند 98 تا فروردین 99 میزان خسارت مالی وارد شده به تاسیسات گردشگری استان قزوین اعم از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، مراکز اقامتی، واحدهای پذیرایی، راهنمایان گردشگری و موسسات آموزشی، 640 میلیارد ریال برآورد شده که در صورت ادامه فرایند ضرر وزیان شاهد تعطیلی گسترده این مراکز و بیکاری بسیاری از کارکنان آنها خواهیم بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: با توجه به تاکید دکتر مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر حمایت از صنعت گردشگری و انجام برنامه ریزی هایی لازم برای رونق مجدد این صنعت در دوران پسا کرونا و نیز پیگیری های اجرا شده از سوی وزارتخانه، تسهیلات حمایتی شامل امهال سه ماهه مالیات اعم از مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش اضافه کرده، تعویق سه ماهه باز پرداخت وام های بانکی، امهال پرداخت 23 درصدی حق بیمه کارفرمایی پرسنل شاغل در واحدهای گردشگری، تعویق پرداخت قبوض حامل انرژی به مدت سه ماه و پس از آن به صورت اقساطی در نظر گرفته شده تا بخشی از ضررهای وارد شده به این بخش جبران شود.

خزائلی افزود: همچنین امکان استفاده از اوراق تضمینی سرمایه در گردش و وام بانکی با سود 12 درصد هم برای حمایت از این واحدها و فعالان حوزه گردشگری پیش بینی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: امیدواریم با راهکارهای حمایتی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همراهی مسئولان استان و دستگاه ها شاهد رونق مجدد این صنعت در استان قزوین و کشور باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3806

به "جزییات خسارت کرونا به گردشگری قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات خسارت کرونا به گردشگری قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید