تجهیز بیمارستان های تهران به تجهیزات مقابله با کرونا

به گزارش مجله سایه، استاندار تهران گفت: بیمارستان های این استان با بهره گیری از منابع ارزش افزوده دهیاری ها به تجهیزات مقابله با ویروس کرونا مجهز شده اند.

تجهیز بیمارستان های تهران به تجهیزات مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی گفت: بر اساس تفاهمنامه ای که در نشست با دیوان محاسبات و بازرسی استان به صورت مشترک منعقد کردیم، قرار شده که برای مقابله با ویروس کووید 19 و به منظور تجهیز مراکز بهداشتی و بیمارستان ها از منابع ارزش اضافه نموده روستاهای فاقد دهیاری هزینه گردد و هیچ منع قانونی در این زمینه وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به بهره گیری از منابع ارزش اضافه نموده دهیاری ها برای تامین سلامت مردم گفت: شهرستان های استان تهران از گذشته محرومیتی در رابطه با ارائه خدمات درمانی و بهداشتی داشتند و شیوع کرونا فرصتی بود تا از منابع ارزش اضافه نموده دهیاری ها به منظور حفظ سلامت مردم استفاده کنیم.

محسنی بندپی اضافه نمود: پیش از این هم درصدد بودیم که برای سلامت مردم از منابع ارزش اضافه نموده استفاده کنیم. ولی مشکلاتی وجود داشت. چرا که این منابع باید در همان روستا هزینه می شد اما اکنون طی تفاهمنامه جدید این مشکل رفع شد.

استاندار تهران گفت: الان بیمارستان فیروزآبادی و هفت تیر در شهرری به آخرین تجهیزات مقابله با ویروس کرونا مجهز شده اند. همچنین مرکز بهداشتی درمانی قائمیه شهرستان ملارد ورامین و نیز بیمارستان شهدای پاکدشت و بیمارستان زعیم در پاکدشت ورامین از امکانات خوبی در این زمینه برخوردار شده اند.

محسنی بندپی بیان کرد: در سایر شهرستان ها به فرمانداران اجازه دادیم جلسه ای با روستاهای دارای دهیاری برگزار نمایند و آنها را تشویق نمایند تا منابع روستاهای دارای دهیاری نیز برای حوزه سلامت همان شهر و شهرستان هزینه گردد که در این زمینه نیز اقدامات ارزشمندی انجام شده و برای انجام این اقدامات از دهیاران و بخشداران تقدیر می کنیم.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3707

به "تجهیز بیمارستان های تهران به تجهیزات مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیز بیمارستان های تهران به تجهیزات مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید