بدترین دروغ هایی که می توانید به همسرتان بگویید

به گزارش مجله سایه، خبرنگاران: هیچکس دوست ندارد یک دروغگو باشد. حتی اگر در مورد مسائل بزرگ و بااهمیت هم دروغ نگویید، ریزترین دروغ ها نیز می توانند بر رابطه تان اثر قابل توجهی بگذارند. دروغ گفتن، اعتماد و اطمینان را نابود می کند. اگر شما نتوانید در مورد مسائل مهم زندگی تان با همسرتان روراست باشید، پس رابطه تان در معرض یک خطر جدی است.

بدترین دروغ هایی که می توانید به همسرتان بگویید

بدون اعتماد، عشقی وجود ندارد. رابطه شما با نحوه ارتباطی که با همسرتان برقرار می کنید می توانید تقویت یا نابود شود و اگر ارتباط شما بر پایه دروغ و پنهان کاری باشد، در واقع بی پایه و سست است.

زوج هایی که زندگی شاد و خوبی با هم دارند آن هایی هستند که میزان اطمینان شان به هم زیاد است. این افراد به اهمیت روراستی در رابطه با همسرشان پی برده اند و انتخاب کرده اند که هیچ چیزی را از هم مخفی نکنند.

ضمناً کسی که مدام دروغ می گوید، همیشه تحت فشار و استرس است و نمی تواند آرامش خود را حفظ کند، در نتیجه منزوی می شود و احساس می کند با خودش هم روراست نیست. چنین کسی چگونه می تواند از رابطه با طرف مقابلش شاد و راضی باشد؟ تعامل بر اساس اعتماد و اطمینان، احساس آرامش توام با لذت به شما خواهد داد.

یک رابطه زناشویی برای اینکه ماندگار باشد نیاز به صداقت و روراستی در هر زمینه ای دارد. اگر همسرتان احساس کند با او کاملا روراست نیستید، به سختی می تواند به شما اعتماد کند.

یک دروغ بزرگ، مانند خیانت پنهانی، بدون تردید قاتل اعتماد است، اما دروغ های کوچک نیز می توانند به همین اندازه بد باشند. دروغ ها معمولا تدریجا بزرگ و زیاد می شوند و سدی میان شما و همسرتان ایجاد می کنند. زیبایی یک رابطه صمیمی و سالم این است که چنین سدی وجود نداشته باشد. پس اگر هدف شما یک رابطه زناشویی بلند مدت و شاد است، از دروغ گفتن انصراف دهید!

اگر لازم است یک دروغ کوچک مصلحت آمیز به همسرتان بگویید تا او را غافلگیر و شاد کنید ایرادی ندارد. اما دروغ هایی فراتر از این، آسیب زننده اند. اگر در مورد مسائل زیر به همسرتان دروغ می گویید، رابطه تان را به نابودی می کشانید.

تعاملات تان با دیگران

شاید واقعا قصد خیانت نداشته باشید، اما اگر همسرتان در جریان همه تعاملاتی که با دیگران دارید نیست، پس یعنی دارید کاری انجام می دهید که می دانید همسر شما آن را دوست ندارد و تائید نمی کند. مثلا ارتباط با نامزد سابق تان یا یکی از همکاران. اگر شما کار نادرستی انجام نمی دهید، چه نیازی دارید پنهانش کنید؟ اگر تعاملاتی با دیگران دارید، باید در موردشان با همسرتان حرف بزنید.

مسائل مالی

شما باید در مورد مسائل مالی و پولی با همسرتان صادق باشید. دروغ گفتن در مورد پول می تواند منجر به ایجاد حس بی اعتمادی شود که در رابطه بسیار تاثیرگذار است. برای خیلی از زوج ها، پول می تواند سوژه اصلی اختلاف ها باشد. اگر شما در مورد خرید ها و پس اندازهای تان، قرضی که گرفته اید یا تغییراتی که در وضعیت شغلی و درآمدتان به وجود آمده به همسرتان دروغ می گویید، در بلند مدت مشکلاتی خواهید داشت.

گذشته تان

لازم نیست همسرتان در مورد تمام جریانات زندگی گذشته تان بداند. اما در یک رابطه بلند مدت و متعهدانه، مسائل بزرگ مربوط به گذشته باید در میان گذاشته شوند. اگر این صحبت بین شما دو نفر انجام نشود و همسرتان از زبان یک نفر دیگر یا منبع دیگری این واقعیت ها را بشنود، اعتماد بین تان لطمه خواهد خورد.

احساسی که هنوز به نامزد سابق تان دارید

اگر هنوز به نامزد یا عشق سابق تان احساسی دارید و در این مورد به همسرتان دروغ می گویید، پس مطمئن باشید رابطه تان به درد سر خواهد افتاد. همه آدم ها در هر فرهنگ و با هر طرز فکری، از خیانت متنفرند و نباید تعجب کنید اگر همسرتان در صورت برملا شدن این راز، شما را خیانت کار بداند.

اگر در دل خود هنوز حسی نسبت به نامزد سابق تان داشته باشید و به او فکر کنید (مخصوصا اگر دوروبرتان هم باشد)، پس یعنی با همسرتان روراست نیستید و موضوع مهمی را از او پنهان می کنید. شما به سختی می توانید رابطه ای سالم با کسی داشته باشید که هنوز با او یکدل نیستید. اگر خودتان هم از این حس پنهانی که در دل دارید رنج می برید، بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید.

مسائل جنسی

اگر هنوز نمی توانید در مورد مسائل جنسی با همسرتان راحت صحبت کنید پس دچار مشکل هستید. شما باید بتوانید در مورد لذت در رابط جنسی، تمایلاتی که دارید، چیز هایی که شما را برانگیخته می کند و خیلی دیگر از موضوعات مربوط به رابطه جنسی، باز و راحت با همسرتان حرف بزنید.

یک زندگی جنسی سالم می تواند زندگی مشترک تان را سرحال نگه دارد. اما اگر احساس می کنید باید در مورد یک سری از مسائل جنسی به همسرتان دروغ بگویید، پس احتمالا از روابط جنسی با همسرتان رضایت کامل ندارید و همسرتان را نیز در جریان نمی گذارید.

وانمود کردن به بیماری

زن و شوهر باید در مورد وضعیت سلامتی خود با هم روراست باشند و چیزی را پنهان نکنند. اینکه پیش همسرتان وانمود به بیمار بودن و آسیب دیدن کنید، بی رحمانه بوده و سوء استفاده محسوب می شود. این جور دروغ ها معمولا با هدف برانگیختن حس ترحم یا گناه در طرف مقابل گفته می شوند تا در نهایت، فرد بیشتر مورد توجه و مراقبت قرار بگیرد.

به انگیزه های این رفتارتان فکر کنید: واقعا چرا این کار را می کنم؟، به امید چه نتیجه ای هستم؟، آیا چنین رفتاری منصفانه است؟. اگر عادت کنید که پیش همسرتان مدام خود را بیمار و ناخوش جلوه دهید، این رفتار تبدیل به الگویی ناسالم در رابطه می شود که می تواند احساس اطمینان و آرامش را از طرف مقابل سلب کند و برای خودتان هم خوب نیست. غیر از دروغ گفتن و وانمود به مریضی کردن، راه های بهتری هم برای انتقال پیام تان وجود دارد.

پنهان کردن بیماری

پنهان کردن بیماری از همسرتان نیز نوعی دروغ است. خیلی از افراد این کار را برای جلوگیری از ناراحتی و نگرانی همسرشان انجام می دهند یا از آینده می ترسند. انگیزه شما از این پنهان کاری هر چه که باشد، نادرست است. روابط سالم بر پایه اطمینان بنا می شوند و شما به هیچ دلیل و بهانه ای نباید بیماری خود را از همسرتان پنهان کنید.

اگر همسرتان در مورد بیماری شما اطلاعی نداشته باشد، طبیعتا نمی تواند از شما حمایت کند و مراقب تان باشد، در نتیجه ممکن است بعد ها احساس گناه و قصور کند. ضمناً ممکن است بیماری شما باعث ایجاد تغییراتی در خلق و خو و رفتارهای تان شود که همسرتان متوجه شان خواهد شد، اما نمی داند ماجرا از چه قرار است. شما هنگام ازدواج به هم قول دادید که در روز های خوشی و ناخوشی کنار هم باشید.

احساس واقعی

تا به حال شده صرفا به دلیل جلوگیری از جنگ و دعوا، در مورد احساس واقعی تان به همسرتان دروغ بگویید؟ مخفی کردن احساس واقعی درست به اندازه گفتن یک دروغ بزرگ بد است. اگر همسر شما کاری کرده که باعث رنجش و آزار شما شده باید این موضوع را به او بگویید.

حتی اگر احساس می کنید مانند گذشته به همسرتان علاقه ندارید باز هم باید این مسئله را مطرح کنید. اگر در مورد احساسات تان روراست نباشید، فقط موجب تلنبار شدن خشم و نارضایتی در دل تان خواهید شد که باعث می شود خیلی زود دچار مشکل شوید.

منابع: thehealthy ،bustle

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: برترین ها
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1291

به "بدترین دروغ هایی که می توانید به همسرتان بگویید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین دروغ هایی که می توانید به همسرتان بگویید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید