ایلان ماسک مغلوب ریچارد برانسون شد ، پروژه هایپرلوپ ویرجین وان در یک قدمی بهره برداری

به گزارش مجله سایه، ریچارد برانسون مدیرعامل پروژه ویرجین هایپرلوپ می گوید استفاده از سیستم هایپرلوپ هزینه های گزافی نخواهد داشت و عموم مردم می توانند از این سیستم استفاده نمایند.

ایلان ماسک مغلوب ریچارد برانسون شد ، پروژه هایپرلوپ ویرجین وان در یک قدمی بهره برداری

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نقل از سی ان بی سی، برخلاف آن چه که تصور می شد، هزینه استفاده از هایپرلوپ بالا نیست.

ریچارد برانسون در مصاحبه با سی ان بی سی، تاکید نموده که به زودی و تا سال آینده نخستین بخش این پروژه با قیمتی عادلانه در دسترس کاربران خواهد بود. وی گفت که سیستم حمل و نقل او، هزینه ای بیش از هزینه کرایه تاکسی ندارد.

وی در جریان یک کنفرانس درسنگاپور گفت: ویرجین هیپرلوپ وان، به مرحله بهره برداری بسیار نزدیک است، در حال حاضر در حال مذاکره با دبی و عربستان سعودی و البته هند و دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه برای توسعه سیستم های خود هستیم.

هایپرلوپ نوعی تازه از سیستم های حمل و نقل است که با استفاده از لوله های با فشار پایین، غلاف های حاوی مسافران را به حرکت در می آورند، هدف اصلی این سیستم مقاومت در برابر فشار هوا و حرکدت با بالاترین سرعت ممکن است.

این سیستم ابتدا به وسیله ایلان ماسک؛ کارآفرین سرشناس حوزه تکنولوژی طراحی شد و سپس مورد توجه دیگر اهالی دنیای فناوری واقع شد.

برانسون در خصوص قیمت این سیستم گفت: قیمت هایپرلوپ سواری، یشتر از قیمت خرید بلیت یک قطار سریع السیرنیست و به طور بالقوه ما قادر خواهیم بود قیمت را به مرور کاهنش دهیم.

برانسون گفت کار بهره برداری از سال آینده شروع می گردد و زمان سفرهای 5 ساعته به نیم ساعت خواهد رسید. مسیر مورد توجه برانسون مسیر بمبئی به پونا در هند است . وی در این خصوص می گوید: این جاده در هند است و 5 ساعت طول می کشد تا افراد به مقصد برسند.

وی گفت: ما برای دبی و عربستان نیز برنامه هایی داریم. این کسب و کار من است و مطمئنم آینده ای روشن دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 6 دی 1401 بروزرسانی: 6 دی 1401 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 13778

به "ایلان ماسک مغلوب ریچارد برانسون شد ، پروژه هایپرلوپ ویرجین وان در یک قدمی بهره برداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک مغلوب ریچارد برانسون شد ، پروژه هایپرلوپ ویرجین وان در یک قدمی بهره برداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید