ایران گنجاندن نام انصارالله در فهرست گروه های تروریستی را محکوم کرد

به گزارش مجله سایه، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه با محکومیت شدید گنجاندن نام انصارالله در آنچه به عنوان فهرست گروه های تروریستی توسط دولت آمریکا خوانده شده است، گفت این اقدام باعث تشدید فجیع ترین بحران انسانی قرن حاضر شده و راستا تلاش های جاری در جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن را دچار اختلال می کند.

ایران گنجاندن نام انصارالله در فهرست گروه های تروریستی را محکوم کرد

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده با محکومیت شدید گنجاندن نام انصارالله در آنچه به عنوان فهرست گروه های تروریستی توسط دولت آمریکا خوانده شده است، شرح داد: این اقدام باعث تشدید فجیع ترین بحران انسانی قرن حاضر شده و جهت تلاش های جاری در جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن را دچار اختلال می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اقدام وزارت امور خارجه ترامپ در واپسین روزهای تنش آفرین بین المللی و منطقه ای این دولت از سوی جامعه جهانی و محافل بین المللی مردود اعلام شده و تنها از سوی معدودی از جنگ افروزان مورد استقبال قرار گرفت.

خطیب زاده در ادامه اضافه کرد: چنانچه دولت جدید آمریکا به دنبال تجدیدنظر در سیاست شکست خورده در بحران یمن باشد، این امر مستلزم بلا اثر کردن اقدام مذکور و نگاه واقع بینانه به حقایق موجود در یمن است.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در پایان خواستار قطع حمایت های سیاسی و نظامی از جمله ممنوعیت فروش سلاح از سوی برخی کشورها از جمله ایالات متحده به عربستان و ائتلاف خودخوانده شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6841

به "ایران گنجاندن نام انصارالله در فهرست گروه های تروریستی را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران گنجاندن نام انصارالله در فهرست گروه های تروریستی را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید