اگر ترامپ از کاخ سفید نرود چه کسی برای بیرون راندن او دست به کار می گردد؟

به گزارش مجله سایه، ایسنا نوشت:اگر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری شکست بخورد ولی حاضر به ترک کاخ سفید نشود، این وظیفه سرویس مخفی است که او را بیرون بیندازد.

اگر ترامپ از کاخ سفید نرود چه کسی برای بیرون راندن او دست به کار می گردد؟

نیوزویک نوشت: تیم جو بایدن، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد: همانطور که 19 ژوئیه گفتیم، این مردم آمریکا هستند که در این انتخابات تصمیم گیری می نمایند. و دولت آمریکا می تواند اشغالگران را از کاخ سفید به بیرون راهنمایی کند.

و البته یکی از مقام های سابق آمریکا و دو کارشناس گفته اند، این وظیفه سرویس مخفی است که اگر ترامپ در انتخابات شکست بخورد و از ترک کاخ سفید امتناع کند، او را بیرون بیندازد.

این سناریوها که نیوزویک آنها را با منابع خود در میان گذاشته، فرضیه هستند. هنوز هیچ رسانه ای برنده را اعلام نکرده و شمارش آرا همچنان ادامه دارد. ترامپ هرگز نگفته که می خواهد پس از هرگونه چالش حقوقی درباره آرا به اشغال کاخ سفید ادامه دهد.

پیش از این هم در ایالات متحده چنین اتفاقی نیفتاده که بتوان بر اساس آن نظر داد و هیچ تهدید جدی وجود ندارد که چنین اتفاقی در ژانویه بیفتد اما یک طرح برای اجتناب از بروز بحران در فرایند انتقال قدرت وجود دارد.

در متمم بیستم قانون اساسی آمده که هر رئیس جمهوری دیگری که در شرف اتمام دوره خود است اگر ظهر 20 ژانویه 2021 شکست بخورد و همچنان پس از اتمام دوره اش در کاخ سفید بماند و کوشش کند تا در این کار اصرار وزرد، این وظیفه سرویس مخفی است او را برای حفظ صندلی ریاست جمهوری بعدی از کاخ سفید بیرون بیندازد.

یکی از مقام های سابق آمریکا دخیل در فرایند انتقال قدرت از باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق و ترامپ گفت: سرویس مخفی اوباما را به خارج از ساختمان کاخ سفید راهنمایی کرد. آنها همانند پیرمردی که در چنین عمارتی سرگردان بود، با اوباما رفتار کردند.

و اینکه آیا واقعا ترامپ در مراسم روز تحلیف حضور پیدا می نماید یا خیر، برای انتقال واقعی اختیارات مهم نیست.

یکی دیگر از مقام ها گفت: اگر ترامپ بگوید که با پای خودش از کاخ سفید نمی رود، این وظیفه سرویس مخفی است که او را بیرون ببرند. آنها ممکن است به او بگویند اگر برای خودش بلیط هواپیما ردیف نکند، مجبور شوند برایش بلیطی تهیه نمایند.

چنین سناریویی بی سابقه خواهد بود. از 43 مردی که پیش از ترامپ رئیس جمهوری بودند، 35 تای آنها با دست خودشان قدرت را به دیگری انتقال دادند. هشت نفر فوت کردند و یکی هم استعفا داد.

310 310

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5963

به "اگر ترامپ از کاخ سفید نرود چه کسی برای بیرون راندن او دست به کار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر ترامپ از کاخ سفید نرود چه کسی برای بیرون راندن او دست به کار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید