افزایش 25 درصدی تخت های اقامتی استان همدان

به گزارش مجله سایه، ایرنا/ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان از افزایش 25 درصدی تخت های اقامتی استان همدان اطلاع داد.

افزایش 25 درصدی تخت های اقامتی استان همدان

داستان چیست؟

علی مالمیر گفت: هدف گذاری یکساله برای اجرای این برنامه به عنوان اقدامی عظیم و جسورانه، موجب رونق 13 طرح زیر مجموعه بخش گردشگری استان نیز خواهد شد.

وی افزود: اجرای این طرح موجب تقویت توان اقامتی هتل ها و مراکز بوم گردی استان و در نهایت افزایش قابل توجه ظرفیت زیرساخت ها و رشد و رونق صنعت گردشگری استان همدان خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان ادامه داد: صنعت گردشگری در استان ظرفیت و قابلیت بسیار بالا و قابل توجهی برای رشد و توسعه مالی دارد که متاسفانه سال جاری بدلیل همه گیری کرونا، مسائلی برای صنعت گردشگری در تمامی سطوح داخلی و خارجی از جمله این استان ایجاد شده است.

مالمیر بیان نمود: شیوع بیماری کرونا و مسائل مالی ناشی از آن و همچنین اعمال تحریم های ظالمانه، مسائلی را برای فعالان صنعت گردشگری در کشور و استان همدان ایجاد نموده به نحوی که سرمایه گذاران دچار نوعی بلاتکلیفی در این حوزه شده اند.

وی ابراز امیدواری کرد با فروکش کردن ویروس کرونا شاهد رونق دوباره بخش گردشگری در کشور همچنین استان همدان باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به اجرای هفت طرح زیربنایی در صنعت گردشگری استان گفت: اجرا و بهره برداری از این طرح های که در راستای تحقق شعار جهش فراوری برنامه ریزی شده منوط به تامین اعتبارات دولتی و همچنین مشارکت بخش خصوصی است که به رغم همه محدودیت ها پنج طرح از این مجموع تا خاتمه سال جاری تکمیل و بهره برداری می رسد.

مالمیر، مهمترین طرح های درحال اجرای بخش گردشگری استان همدان را موزه منطقه ای غرب کشور و همچنین مخزن نگهداری آثار و اشیای موزه ای مطرح نمود.

وی بیان نمود: تملک اراضی شهر باستانی هگمتانه و پروژه موزه منطقه ای نیازمند تامین اعتبار است که با توجه به وجود محدودیت در جذب منابع و اعتبارات عمرانی، اجرای این طرحها با مسائلی روبرو شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6520

به "افزایش 25 درصدی تخت های اقامتی استان همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 25 درصدی تخت های اقامتی استان همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید