ارتش چین یک ناوشکن آمریکایی را رهگیری کرد خبرنگاران

به گزارش مجله سایه، ارتش چین پس از رهگیری یک ناوشکن آمریکایی در تنگه تایوان، کوشش عامدانه این کشور برای تضعیف صلح و ثبات در منطقه را محکوم کرد.

ارتش چین یک ناوشکن آمریکایی را رهگیری کرد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ارتش چین با اعلام رهگیری یک ناوشکن آمریکایی در تنگه تحت مناقشه تایوان، درخصوص اقدامات تحریک آمیز آمریکایی ها در منطقه هشدار داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه فاکس نیوز، ژانگ چونهوی سخنگوی ارتش آزادی بخش چین گفت، ناوشکن یو اس اس کرتیس ویلبر حین عبور از تنگه تایوان مورد تعقیب نهاده شد.

او در ادامه گفت: این تحرک، مولفه های خطر را به طور مصنوعی در تنگه تایوان موجب شده و به طور عامدانه صلح و ثبات منطقه را تضعیف می نماید. ما قویاً با این اقدامات مخالف هستیم.

با این حال، ناوگان هفتم نیروی دریایی ارتش آمریکا در بیانیه ای با تکرار ادعا های همیشگی گفت: ارتش ایالات متحده می تواند پرواز، ناوبری و عملیات در هرکجا که قوانین بین المللی اجازه دهد را ادامه دهد.

پکن، تایوان را بخشی از سرزمین متعلق به چین می داند و تحرکات آمریکا و فروش سلاح به تایوان را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست چین واحد ارزیابی می نماید.

با این حال آمریکا با اعزام ناو به تنگه تایوان و یاری نظامی به تایوان عملاً در جهت حمایت از این جزیره است و پکن بار ها به این مسئله اعتراض نموده است. این در حالی است که کشور های عضو سازمان ملل متحد از جمله آمریکا، تایوان را به عنوان کشور مستقل به رسمیت نمی شناسند.

با تداوم یافتن عبور ناو های آمریکایی از تنگه تایوان و حمایت از جدایی طلبی این جزیره، علاوه بر قدرت نمایی هواپیما های جنگی چینی در مجاورت حریم هوایی تایوان، گارد ساحلی چین نیز مجوز شلیک بدون اخطار به کشتی های مهاجم را دریافت نموده است.

از دید دولت چین هدف از این تحریکات آمریکا، حمایت از جدایی طلبان تایوانی است و استقلال تایوان به معنای جنگ است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 7426

به "ارتش چین یک ناوشکن آمریکایی را رهگیری کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش چین یک ناوشکن آمریکایی را رهگیری کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید