اجرای بیش از 26هزار گشت نظارت بر آثار و بناهای تاریخی خراسان شمالی در سال 98

به گزارش مجله سایه، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته، 26هزار و 300 مورد گشت نظارت و کنترل آثار و بناهای تاریخی استان از سوی مأموران این یگان انجام شد.

اجرای بیش از 26هزار گشت نظارت بر آثار و بناهای تاریخی خراسان شمالی در سال 98

به گزارش مجله سایه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، سرهنگ حسین اصغر قنبرزاده روز یکشنبه 24 فروردین ماه 99 با اعلام این خبر اظهار کرد: در جریان این گشت زنی ها، حفاری های غیرمجاز، تخریب، ساخت وساز و تجاوز به حریم آثار تاریخی استان موردبررسی قرار می گیرد.

او اضافه نمود: در راستای انجام وظایف قانونی و حفاظت از اماکن، تجهیزات و اموال منقول و غیرمنقول وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گشت زنی و بازدید مستمر از سوی مأموران یگان حفاظت استان انجام می گردد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی مطرح نمود: این گشت زنی ها در ایام نوروز نیز به صورت 24 ساعته ادامه داشت و تخلفات مربوطه در حریم آثار تاریخی استان کشف و پیگیری شد.

655 اثر از استان خراسان شمالی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که این تعداد آثار شامل 511 اثر تاریخی، 49 اثر طبیعی و 75 اثر ناملموس و 20 اثر منقول تاریخی است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 16 خرداد 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3566

به "اجرای بیش از 26هزار گشت نظارت بر آثار و بناهای تاریخی خراسان شمالی در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای بیش از 26هزار گشت نظارت بر آثار و بناهای تاریخی خراسان شمالی در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید