یک راهنمای جامع برای سفر به اسپانیا آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید

به گزارش مجله سایه، اسپانیا یکی از بزرگ ترین مقاصد گردشگری جهان است که هر ساله میلیون ها نفر از سرتاسر جهان از این کشور زیبا و دیدنی بازدید می نمایند. از هزینه های سفر در اسپانیا گرفته تا تاریخ، فرهنگ و غذاهای اسپانیایی، ایمنی سفر و نحوه سفر در اسپانیا، هر آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید در راهنمای سفر به اسپانیا برای شما گردآوردی نموده ایم تا با توجه به هر آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید سفر خود را به تجربه ای به یادماندنی تبدیل کنید. با ما همراه باشید.

یک راهنمای جامع برای سفر به اسپانیا آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید

آنچه در این مطلب می خوانید

 • چرا به اسپانیا سفر کنیم؟
 • از تاریخ اسپانیا باید چه بدانیم؟
 • زبان کشور اسپانیا چیست؟
 • برترین زمان سفر به اسپانیا چه زمانی است؟
 • اخذ ویزای اسپانیا چگونه است؟
 • برای سفر به اسپانیا چه ارزی ببریم؟
 • چطور به اسپانیا سفر کنیم؟
 • روش رفت وآمد برون شهری اسپانیا
 • حمل ونقل عمومی در اسپانیا
 • انواع اقامتگاه در اسپانیا
 • گشت وگذار در اسپانیا
 • سخن آخر
 • سوالات متداول

چرا به اسپانیا سفر کنیم؟

اگر برایتان این سؤال پیش آمده که چرا به اسپانیا سفر کنیم؟ باید بگوییم، اسپانیا سومین کشور پربازدید دنیا است که گردشگران برای آشنایی با فرهنگ و تاریخ خارق العاده این کشور، لذت بردن از سواحل شگفت انگیز در جنوب آن، غذاهای خوشمزه و آب وهوای دلپذیر به اسپانیا می روند.

آنچه باید پیش از سفر به اسپا نیا بدا نید این است که اسپانیا کشوری است با منظره ها متنوع، کوه های باشکوه، سواحل تماشای و تاریخ غنی، موزه های خارق العاده و معماری خیره نماینده. رستوران های اسپانیا با غذاهای معروف و خوشمزه دنیای خود به تنهایی کافی هستند تا اسپانیا را به عنوان مقصد بعدی سفر اروپایی خود انتخاب کنید.

دلایل بی پایانی برای اینکه اسپانیا را به عنوان مقصد سفر خود برگزینیم وجود دارد. این کشور با سایت های متعدد میراث دنیای یونسکو و بیش از 8000 کیلومتر خط ساحلی آفتابی از معروف ترین جاذبه های گردشگری اتحادیه اروپا است.

همه آنچه باید پیش از سفر به اسپانیا بدانید این است که اسپانیا با طبیعت مسحورنماینده، ساختمان های گوتیک، مور و ویرانه های رومی، فستیوال های دیوانه نماینده، زندگی شبانه پرجنب وجوش و مردمی فوق العاده گرم و صمیمی، هر بیننده ای را عاشق خود می نماید. (رزرو)

از تاریخ اسپانیا باید چه بدانیم؟

آنچه باید پیش از سفر به اسپانیا بدانید این است که فرم حکومت کشور اسپانیا، پادشاهی است. پادشاهی اسپانیا قبلاً پادشاهی های مجزا بود اما از قرن پانزدهم این پادشاهی ها با هم متحد شدند. اسپانیا به 17 منطقه (15 منطقه در سرزمین اصلی و جزایر بالئاریک و قناری) و منطقه ها سئوتا و ملیلا در شمال آفریقا تقسیم می گردد. باوجودی که اسپانیا کشوری پیشرفته و صلح آمیز است اما این تقسیمات کشوری در آن بسیار حائز اهمیت است و چندین منطقه به ویژه در کاتالونیا و باسک ادعای استقلال دارند.

البته آنچه باید پیش از سفر به اسپانیا بدانید این است که این تنوع منطقه ها بدان معناست که هنگامی که از یک منطقه به منطقه دیگر سفر می کنید، متوجه تفاوت های خاصی خواهید شد که بسیار جالب توجه است. اسپانیا از نظر فرهنگی بسیار متنوع و غنی است. یک باسکی با یک اندلسی و یک مادرلینی با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و همین موضوع سفر به اسپانیا را تبدیل به یک تجربه فرهنگی تاریخی بسیار جالب و متنوع می نماید.

زبان کشور اسپانیا چیست؟

اسپانیایی با بیش از 406 میلیون گویشور بومی، دومین زبان پر صحبت در دنیا است که کمی جلوتر از انگلیسی و تنها پس از چینی قرار گرفته است. آنچه باید پیش از سفر به اسپانیا بدانید این است که زبان رسمی مردم اسپانیا، اسپانیایی کاستیلی است و زبان های منطقه ای کاتالان، باسک و گالیسی نیز همگی رسمی شناخته می شوند.

به عنوان یک گردشگر، آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که اگر اسپانیایی صحبت کنید، می توانید با همه در هر منطقه ای از اسپانیا ارتباط برقرار کنید؛ اما اگر اصلاً اسپانیایی بلد نیستید ممکن است در بعضی جاها به مشکل بربخورید. البته در نقاط نزدیک به منطقه ها گردشگری، احتمال اینکه افرادی را بیابید که به راحتی انگلیسی صحبت می نمایند، بسیار بیشتر خواهد بود.

اگر به زبان اسپانیایی صحبت نمی کنید، آنچه باید پیش از سفر به اسپانیا بدانید این است که بهتر است قبل از سفر حداقل کلمات و عبارات اساسی اسپانیایی را یاد بگیرید تا بتوانید در مقصد خود با مردم محلی تا حدودی ارتباط برقرار کنید. با این کار سفارش دادن غذا و نوشیدنی در رستوران ها، رزرو هتل، دادن آدرس در تاکسی، خرید بلیط، پیدا کردن مسیرها و خواندن تابلوها و منوها برایتان آسان می گردد و تجربه سفر شما بسیار لذت بخش تر خواهد شد.

برترین زمان سفر به اسپانیا چه زمانی است؟

آنچه پیش قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که آب وهوای اسپانیا به علت وسعت این کشور، سواحل و رشته کوه های بزرگ یکی از متنوع ترین آب وهواهای اروپا است. بااین حال، به راحتی می توان متوجه شد که شمال اسپانیا مرطوب و سرد است، درحالی که جنوب آن خشک و گرم است.

حالا برترین زمان سفر به اسپانیا چه زمانی است؟ به طورمعمول، بهار (مارس تا می) یا پاییز (سپتامبر تا نوامبر) برترین زمان برای سفر به اسپانیا در نظر گرفته می گردد.

در این زمان ها، آب وهوا دلپذیر است، جمعیت گردشگر ها کمتر است و قیمت ها مناسب تر است. آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که به خصوص فصل بهار برترین زمان برای بازدید از اسپانیا است زیرا علاوه بر مطلوب بودن هوا، جشنواره ها و رویدادهای زیادی برگزار می شوند که نباید از دست بدهید.

از لحاظ آب و هوایی آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید، این است که باید توجه داشته باشید که در تابستان، جنوب اسپانیا اگر از ساحل فاصله داشته باشید، می تواند بسیار بیش ازاندازه گرم باشد و شمال اسپانیا در طول زمستان می تواند بسیار سرد، بادخیز و عمدتاً بارانی باشد. در نهایت، در کوهستان های اسپانیا معمولاً برف می بارد و برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی، همواره یک مقصد خوب به شمار می روند.

برای مشاهده قیمت و خرید تور اسپانیا از خبرنگاران کلیک کنید.

خرید تور اسپانیا

اخذ ویزای اسپانیا چگونه است؟

یک از مهم ترین نکته ها و آنچه باید پیش از سفر به اسپانیا بدانید، شرایط اخذ ویزای این کشور است. ازآنجایی که اسپانیا عضو اتحادیه شینگن است نیاز به ویزای شینگن خواهید داشت. اولین اقدام برای گرفتن ویزای اسپانیا، آماده کردن مدارکی است که برای ارائه به سفارت نیاز دارید.

آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که شما برای سفر گردشگری به این کشور به ویزای گردشگری اسپانیا نیاز دارید. این نوع ویزا برای گردشگرانی صادر می گردد که به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری می خواهند به اسپانیا سفر نمایند و مدت اعتبار آن در برچسب ویزا قید می گردد.

پر کردن فرم درخواست ویزای اسپانیا، رزرو بلیط رفت وبرگشت، رزرو هتل مناسب و واچر هتل، گواهی تمکن مالی و گردش حساب، سند مالکیت، گواهی اشتغال به کار، پاسپورت مدت دار و دو قطعه عکس از موارد مهمی است که باید به سفارت ارائه بدهید. بهتر است حتماً قبل از اقدام برای ویزا به یک راهنمای دریافت ویزای اسپانیا رجوع نموده و با دقت تمامی مراحل آن را مرور کنید.

آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید، این است که تمامی مدارک را به دقت آماده کنید تا فرایند اخذ ویزای شما به مشکل برنخورد. هزینه درخواست ویزا حدود 150 یورو و زمان لازم برای صدور ویزای اسپانیا بین دو هفته تا یک ماه خواهد بود. پس حداقل 45 روز پیش از سفر به اسپانیا برای دریافت ویزای خود اقدام کنید و این زمان را در برنامه ریزی برای سفر، خرید بلیط ها و…حتماً لحاظ کنید.

برای سفر به اسپانیا چه ارزی ببریم؟

در پاسخ به این سؤال که برای سفر به اسپانیا چه ارزی ببریم؟ باید بدانید که واحد پول اسپانیا و ارز رایج در این کشور یورو است. اسپانیا در سال 1986 به اتحادیه اروپا پیوست و یکی از اولین کشورهایی است که از سال 1999 واحد پولش به یورو تغییر پیدا کرد.

آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که اسپانیا یکی از کم هزینه ترین کشورهای اروپای غربی است. کمی از پرتغال گران تر است، اما از بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان و… ارزان تر است. هزینه زندگی در اسپانیا به طور میانگین حدود 820 تا 1100 یورو برای هر نفر در ماه است. ه عنوان یک گردشگر بدون احتساب پروازها، اگر مقتصد باشید به راحتی می توانید کمتر از 50 یورو در روز خرج کنید.

اگر با خودتان دلار می برید آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که همواره از صرافی های رسمی یا بانک ها برای تعویض پول، بهره ببرید؛ زیرا تبدیل پول در جاهای نامعتبر ممکن است خطرناک باشد. استفاده از پول های تقلبی در اسپانیا جرم بسیار جدی محسوب می گردد و ممکن است منجر به پیگرد قانونی گردد.

دستگاه های خودپرداز به طور گسترده ای در دسترس هستند و کارت های اعتباری در بسیاری از هتل ها و رستوران ها پذیرفته می شوند. بااین حال، آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که هرگز از قلم نیاندازید همواره مقداری پول نقد همراه خود داشته باشید، چون در بعضی از جاذبه های گردشگری مهم باید پول نقد پرداخت کنید.

چطور به اسپانیا سفر کنیم؟

آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که شما بهروش های مختلفی می توانید به این کشور سفر کنید. اگر اهل برنامه ریزی برای سفر هستید و از چیدن برنامه سفر لذت می برید، می توانید خودتان به صورت فردی بدون تور راهی اروپا شوید و برای دریافت ویزا، رزرو هتل و شهرهای تماشای که قصد بازدید از آن ها را دارید برنامه ریزی کنید.

حالا چطور به اسپانیا سفر کنیم که راحت تر باشد؟ آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که یکی از برترین و کاربردی ترین روش ها که بتوانید سفری بی دغدغه به اسپانیا داشته باشید، ثبت نام در تورهای گوناگونی است که به مقصد این کشور زیبا برگزار می گردد. با آنالیز و انتخاب تور مناسب می توانید با خیال آسوده به اسپانیا سفر کنید.

آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که با توجه به قوانین سخت گیرانه ویزای شینگن، با اقدام برای سفر به اسپانیا در قالب تور، شرایط اخذ ویزا برای شما راحت تر خواهد بود. بعلاوه می توانید با سهولت بیشتری به اسپانیا رفته و از مجموعه کاملی از جاذبه ها تماشا نموده و تکرار نشدنی ترین لحظه های سفر خود را تجربه کنید.

آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که مناسب ترین پکیج تور را بسته به نیازها، خواسته ها و بودجه خود انتخاب کنید تا از دوست داشتنی ترین و اعجاب انگیزترین مقصد گردشگری اروپا، با فراق بال لذت ببرید.

روش رفت وآمد برون شهری اسپانیا

روش رفت وآمد برون شهری اسپانیا از نکات مهمی است که در خصوص آن بیشتر بدانید. آنچه باید بدانید این است که رفت وآمد برون شهری و بین شهری در اسپانیا، به جز با خودروی شخصی به وسیله مجموعه ای از اتوبوس ها، قطارها و فرودگاه ها که در سراسر کشور پراکنده شده اند، امکان پذیر است.

یکی از نکات جالب توجه و آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که اسپانیا یکی از برترین مقاصد برای سفر با قطارهای داخلی است. با استفاده از سیستم ریلی گسترده اسپانیا می توانید با قیمت مناسب به مقصدهای زیادی برسید. قطار در اسپانیا یک گزینه عالی و مالی برای گشت وگذار در کشور است.

درباره قطارها آنچه باید پیش از سفر به اسپانیا بدانید، این است که برترین راه برای سفر در مسافت های طولانی در اسپانیا، رزرو قطار سریع السیر یا AVE است که بین بیشتر شهرهای بزرگ تردد می نماید. یک قطار از بارسلون به مادرید حدود 500 کیلومتر را تنها در 2 ساعت و 40 دقیقه طی می نماید و دسترس بسیار آسان و سریع است.

اگر طولانی تر بودن زمان سفر برایتان مهم نیست، اتوبوس ارزان ترین روش رفت وآمد بین شهری است. آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که اتوبوس ها نسبت به قطارها مزایایی به جز ارزان بودن دارند. اتوبوس ا علاوه بر راحتی اتصال به شهرهای کوچک تری که قطار از آن ها عبور نمی نماید را برقرار می سازند و ازاین جهت مفید هستند.

نکته آخر درباره رفت وآمد برون شهری با خودروی شخصی است. آنچه باید پیش از سفر به اسپانیا بدانید این است که در صورت اجاره خودرو بسیار سریع تر می توانید از مقاصد گردشگری زیادی خارج از شهرها تماشا کنید که با توجه به کمبود وقت، گزینه عالی است، به خصوص وقتی 4 نفره با هم یک ماشین اجاره کنید که ارزان هم می گردد. تنها در بعضی نقاط پیدا کردن پارکینگ می تواند دردسرساز باشد.

حمل ونقل عمومی در اسپانیا

درباره سیستم حمل ونقل عمومی در اسپانیا آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که از کارآمدترین سیستم های حمل ونقل عمومی در دنیا است. از تراموا و قطارهای سریع السیر شهرهای بزرگ تا اتوبوس های عمومی، گردش در منطقه ها مختلف شهرهای اسپانیا آسان است.

آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است با وجودی که اتوبوس از روش های حمل ونقل همگانی ارزان است؛ اما قیمت آن در شهرهای مختلف، فرق دارد. به طورکلی، یک بلیط تکی حدود 1.40 یورو تا 1.60 یورو است، اما در بعضی از شهرها (مانند بارسلونا) اتوبوس ها بیش از 2 یورو برای بلیط دریافت می نمایند.

تاکسی در اسپانیا گزینه دیگری برای حمل ونقل عمومی است. آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که تاکسی در بارسلونا به نسبت بعضی شهرهای بزرگ دیگر مانند لندن، ارزان تر است اما در مجموع همواره تاکسی، گزینه حمل ونقل عمومی به نسبت گرانی محسوب می گردد.

نکته دیگر و آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیابدانید این است که برای تاکسی گرفتن، کافی است با شماره 141 تماس بگیرید یا اپلیکیشن کبیفای (Cabify) که مانند اوبر در اسپانیا است را نصب کنید تا به راحتی بتوانید، تاکسی خبر نموده و با آن آسوده به مقصد خود برسید.

انواع اقامتگاه در اسپانیا

آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که به طورکلی اقامتگاه ها معمولاً بیشترین بخش هزینه های سفر به جز پرواز را به خود اختصاص می دهند. پس دقت در انتخاب اقامتگاه های مناسب از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

آشنایی با انواع اقامتگاه در اسپانیا نکته دیگر و آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید، است. پارادورها، اتاق ها و آپارتمان های خصوصی، مبادله خانه و کوچ سرفینگ، هتل های ارزان، هاستل های کوله گردی، هتل ها و پانسیون ها یا اقامتگاه های با قیمت میانه، خانه های روستایی و هتل های لوکس پنج ستاره گزینه های اقامت رایج در اسپانیا هستند.

آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که میانگین قیمت برای اقامت یک نفر در اسپانیا 53 یورو است و برای دو نفر در یک اتاق هتل دونفره معمولی، میانگین قیمت شبی 106 یورو است. اگر علاقه مند به اقامت در یک هتل 4 ستاره یا بالاتر هستید، میانگین قیمت نسبتاً بالا خواهد بود. یک شب اقامت در یک هتل مجلل از حدود 200 یورو به بالا برایتان هزینه خواهد داشت.

گشت وگذار در اسپانیا

درباره تماشای های اسپانیا و گشت وگذار در این کشور فوق العاده، آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که تورها و سفرهای گردشگری زیادی در اسپانیا از طبیعت گردی، گشت های موضوعی، تورهای خوراکی، شهرگردی و روستاگردی در اسپانیا برای گروه های کوچک و بزرگ به وسیله آژانس های گردشگری مختلف برگزار می شوند که با توجه به علایق خود می توانید در آن ها شرکت کنید.

اگر قصد سفر به جزایر بالئاریک را دارید، آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید این است که ابتدا جزیره ای را که با سلایق شما هماهنگ است انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر عاشق آرامش و سکوت هستید به جزیره منورکا بروید و اگر اهل زندگی شبانه و موسیقی هستید، ایبیزا را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید. آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید این است که راهنمای سفر به ایبیزا اسپانیا را ابتدا به دقت مطالعه کنید و سپس با یک کشتی سواری 6 تا 8 ساعته خود را از بارسلون به ایبیزا برسانید.

سخن آخر

در این مطلب کوشیدیم به طور مختصر هر آ نچه باید پیش از سفر به اسپا نیا بدانید را در قالب یک راهنما جامع سفر به اسپانیا در اختیارتان قرار دهیم تا با رعایت نکات و دقت به هر آنچه باید قبل از سفر به اسپا نیا بدانید، بتوانید سفری فوق العاده و خاطره انگیز به این مقصد سفر شگفت انگیز اروپایی را تجربه کنید.

سوالات متداول

آیا اسپانیا برای سفر کشور امنی است؟

اسپانیا کشوری بسیار امن برای سفر است. بیشتر مسافران هرگز با هیچ نوع تهدید یا خطر جدی روبرو نمی شوند. بااین حال، در منطقه ها گردشگری معروف نسبت به جیب برها و کلاه بردارها مطلع باشید و بیشتر مراقب امنیت خود باشید.

گردشگری ترین شهر اسپانیا کدام است؟

بارسلونا با بیشترین تعداد گردشگر، پربازدیدترین مقصد اسپانیا است. شهر تماشای بارسلونا با آثار گائودی و به ویژه کلیسای جامع ساگرادا فامیلیا در صدر شهرهای گردشگری اسپانیا با جاذبه های تماشای پرشمار قرار گرفته است.

برای مشاهده قیمت و خرید تور اسپانیا از خبرنگاران کلیک کنید.

خرید تور اسپانیامنبع: ستاره ونک
انتشار: 28 اسفند 1401 بروزرسانی: 28 اسفند 1401 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 14671

به "یک راهنمای جامع برای سفر به اسپانیا آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید" امتیاز دهید

1 کاربر به "یک راهنمای جامع برای سفر به اسپانیا آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک راهنمای جامع برای سفر به اسپانیا آنچه باید قبل از سفر به اسپانیا بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید