کیفیت کل بنزین توزیعی در تهران یورو 4 است

به گزارش مجله سایه، روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران خاطرنشان کرد تمام بنزین توزیعی در کلانشهر تهران دارای استاندارد یورو 4 بوده و گوگرد آن زیر 50 ppm است.

کیفیت کل بنزین توزیعی در تهران یورو 4 است

به گزارش ایسنا، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نتایج بررسی محتوای گوگرد موجود در نمونه برداری های اجرا شده را اعلام نموده که طبق آن، نمونه برداری های اجرا شده از سوخت بنزین در تهران نشان می دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه ها - شامل بنزین معمولی و سوپر - سه برابر حد مجاز است.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نتایج بررسی محتوای گوگرد موجود در نمونه برداری های اجرا شده از سوخت بنزین در تهران نشان می دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه ها - شامل بنزین معمولی و سوپر - فراتر از حد مجاز قرار گرفته است و میانگین آن در سوخت بنزین طی بهار و تابستان به ترتیب 190 و 166 بخش بر میلیون بود که از حد مجاز یورو 4 فراتر بوده؛ البته در فصل تابستان اندکی کاهش در نتایج مشاهده می گردد.

اما شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه ای بیان کرد مطابق با قانون، تنها مرجع صاحب صلاحیت در ارزیابی انطباق فرآورده توزیعی با استاندارد مورد نظر، سازمان ملی استاندارد و یا نهادهای مورد تایید آن است؛ چگونگی انجام نمونه گیری، روش آزمون و مابقی جزئیات مربوط به آزمایش نمونه های بنزین امری تخصصی است؛ بنابر این اظهار نظر سایر نهادها فاقد صلاحیت است.

آخرین گزارش سازمان ملی استاندارد، میانگین گوگرد بنزین توزیعی در سطح کلانشهر تهران را زیر 50 پی پی ام نشان می دهد؛ لذا ادعاهای مطرح شده در بعضی رسانه های کشور نسبت به میزان گوگرد بالا در هوای تهران به طور کامل رد می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 748

به "کیفیت کل بنزین توزیعی در تهران یورو 4 است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت کل بنزین توزیعی در تهران یورو 4 است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید