موزه ای مملو از شاهکارهای هنری قرن نوزدهم

به گزارش مجله سایه، تابلو معروف شب پرستاره ونگوگ را در این موزه دیدن کنید.

موزه ای مملو از شاهکارهای هنری قرن نوزدهم

موزه ونگوگ در آمستردام یکی از زیباترین موزه های نقاشی جهانست که علاوه بر تابلوهای بی نظیر ونگوگ، آثار باارزشی از دیگران نقاشان معاصر هم عهد او هم در این موزه نگهداری می شود. همراه مجله گردشگری خبرنگاران، از این موزه باشکوه تماشا کنید.

عناوین مطلب

  • معروف ترین موزه نقاشی اروپا
  • دزدی نافرجام از موزه ونگوگ
    • بعلاوه بخوانید:

معروف ترین موزه نقاشی اروپا

تابه حال خبرنگارانن خواسته جهان را از دید نقاش معروف و دیوانه هلندی، ونسان ونگوگ نگاه کنید؟ جهانیی که در آن همه چیز در حرکت است و هیچ گاه از حرکت نمی ایستد. در یکی از مجذوب کننده ترین موزه های اروپا، در شهر زیبای آمستردام، میدانی وجود دارد که در اطراف آن می توانید تعدادی از عجیب ترین و زیباترین موزه های جهان را مشاهده کنید. موزه ونگوگ، نقاش معروف هلندی نیز یکی از این موزه هاست.

موزه ونگوگ دارای دو ساختمان جدا از هم است. یکی از ساختمان ها به نام ریتولد محل برگزاری نمایشگاه های دائمی و بخش اصلی موزه است. این ساختمان چهارطبقه دارد که گردشگران برای استراحت و صرف کافه می توانند به طبقه زیرین آن و به کافی شاپ بروند.

نمایشگاه های موقتی را در طبقه دوم موزه به نمایش درمی آورند و طبقه سوم مخصوص به نمایش درآوردن آثار هنرمندان هم عصر ونگوگ است. اما آثار بی نظیر ونسان ونگوگ به ترتیب زمانی در طبقه اول این ساختمان برای تماشای عموم چیده شده اند.

نمایشگاه های مهم موقتی در ساختمان بیضی شکل سه طبقه کناری برگزار می شوند که تنها راه ورود به آن عبور از تونل زیرزمینی ساختمان ریتولد است.

در موزه ونگوگ می توانید بزرگ ترین مجموعه از آثار نفیس و تابلوهای نقاشی ونگوگ را مشاهده کنید. دویست نقاشی، چهارصد طراحی و حدود هفتصد نامه از ونسان ونگوگ در این موزه گردآوری شده است. بعلاوه در این موزه 9 پرتره از خود ونگوگ و تعدادی از اولین نقاشی های او که قدمت آن ها به سال 1882 برمی شود هم به نمایش درآمده است.

تابلوی معروف گل های آفتاب گردان ونگوگ، اثر شاهکار این هنرمند ماورایی و دیگر آثار حیرت انگیز و مهم او در میانه گالری طبقه اول چیده شده اند. جالب است بدانید که محققان معتقدند که نقاشی های ونگوگ تحت تاثیر هنر خاص ژاپنی ها بوده و برای تاکید این موضوع نمایشگاهی از آثار ژاپنی و تابلوهای ونگوگ نیز در این موزه راه اندازی نموده اند.

دزدی نافرجام از موزه ونگوگ

در سال 1991 سارقین با مهارتی به این موزه دستبرد زدند و حدود بیست تابلوی نفیس از آثار مهم ونگوگ را از این موزه ربودند؛ اما قسمت جالب قضیه اینجاست که با وجود فرار سارقین از موزه، حدود سی و پنج دقیقه بعد از این دزدی تمامی تابلوها پیدا شدند!

پیشنهاد مطالعه: مطلب سفری ترسناک به باغی که میوه هایش، سنگ است! را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 13 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1402 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 15065

به "موزه ای مملو از شاهکارهای هنری قرن نوزدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای مملو از شاهکارهای هنری قرن نوزدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید