معرفی متخلفان نقل و انتقال دانشجویان پزشکی به قوه قضاییه

به گزارش مجله سایه، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نتیجه آنالیز تخلفات دانشجویان علوم پزشکی در مجلس را اظهار داشت و گفت: متخلفان نقل و انتقال دانشجویان پزشکی به قوه قضاییه معرفی می شوند.

معرفی متخلفان نقل و انتقال دانشجویان پزشکی به قوه قضاییه

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، علی نوبخت حقیقی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره نتایج جلسه روز دوشنبه 13 آبان ماه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید، گفت: گزارش هایی درباره تخلفات دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و مواردی مانند مسئله انتقال دانشجویان علوم پزشکی خارج از کشور به داخل و سهمیه اعضای هیأت علمی به ما اعلام شده بود که در این جلسه تمام این موارد مورد بحث های کارشناسی نهاده شد و این موارد را از لحاظ قانونی آنالیز کردیم.

نوبخت با اشاره به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: موضوع نقل و انتقال فرزندان اعضای هیأت علمی از جمله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است که بعدها این شورا در این زمینه اختیاراتی به وزیر بهداشت، وزیر علوم و رئیس دانشگاه آزاد داده و در این زمینه آیین نامه ای نوشته شده است که بر اساس آن اگر دانشجویان توانستند 92.5 درصد از حدنصاب نمرات لازم را کسب نمایند قادر به تغییر رشته هستند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: در زمینه نقل و انتقال دانشجویان خارج از کشور به داخل اختلافاتی پیش آمده بود که آیا این افراد واقعاً دانشجو هستند یا خیر؛ که نهادهای نظارتی به دقت این موضوع را آنالیز کردند و بعضی از تخلفات برای ما محرز شد.

وی اضافه کرد: به طور کلی موارد مطرح شده در این جلسه دسته بندی شد و آنچه خلاف قانون اجرا شده است به دست دستگاه قضا سپرده می گردد. مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مانند گذشته اجرا خواهد شد اما روی نحوه اجرای آن بین مسئولان دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت اختلافاتی وجود دارد که امیدواریم بتوانند در این زمینه به یک جمع بندی کلی برسند.

نوبخت گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این جلسه پیشنهاد تشکیل کارگروهی متشکل از وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد، سازمان سنجش آموزش کشور و بعضی از اعضای کمیسیون بهداشت و آموزش را ارائه کرد.

این نماینده مجلس توضیح داد: به وزیر بهداشت پیشنهاد دادیم مانند قرارگاهی که در سازمان غذا و دارو برای رسیدگی به تخلفات تشکیل شده است، این کارگروه نیز در زمینه دانشجویی تشکیل گردد تا از این طریق بتوانیم تخلفات را رسیدگی نموده و شفافیت بیشتری ایجاد کنیم تا حق مردم رعایت گردد. همچنین در صورت بروز تخلف متخلفان بلافاصله به مراجع قضایی معرفی شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 4 دی 1398 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1341

به "معرفی متخلفان نقل و انتقال دانشجویان پزشکی به قوه قضاییه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی متخلفان نقل و انتقال دانشجویان پزشکی به قوه قضاییه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید