ماجرای افتتاح دستشویی ها چه بود؟

شاید برای شما تصور اینکه مردمانی در کشور عزیزمان زندگی نمایند که از امکانات اولیه زندگی که به راحتی در دسترس همه ما هست برخودار نباشند سخت به نظر برسد.

ماجرای افتتاح دستشویی ها چه بود؟

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، شاید برای شما تصور اینکه مردمانی در کشور عزیزمان زندگی نمایند که از امکانات اولیه زندگی که به راحتی در دسترس همه ما هست برخودار نباشند سخت به نظر برسد و در باور ما شدنی نباشد که در منزل ما سرویس بهداشتی و حمام وجود نداشته باشد.

اما این موضوع در استان ایلام واقعیت دارد، روستای گاودل از روستاهای محروم شهرستان چرداول و در بخش هلیلان واقع شده است. روستایی بین مرز ایلام و کرمانشاه با کمترین امکانات اولیه برای زندگی، روستایی که مردمان آن در منازل خود حتی سرویس بهداشتی و حمام ندارند. شاید همه شما تصاویری از افتاحییه سرویس های بهداشتی در این روستا در استان ایلام را دیده باشید که دست مایه طنز رسانه ها نیز نهاده شد. اما واقعا این یک طنز نبود و بلکه یک واقعیت تلخ بود که با کوشش مسوولین مربوطه و خیرین برای رفاه حال نسبی مردم زرلان صورت گرفت. هلال احمر بعد از آگاهی از وضعیت محروم این روستا با یاری خیرین مبادرت به ساخت و تهیه تعداد زیادی سرویس بهداشتی و حمام در این روستا می نماید و به اسرار ساکنان محلی افتاحیه ای نیز برای این اقدام صورت می گیرد. امید است در آینده نزدیک نام روستای گاودل را با فقر و محرومیت نشنویم و اقدامات خیرخواهانه در مناطق محروم سرتاسر کشورمان افزایش پیدا کند و روز به روز شاهد پیشرفت و توسعه مناطق محروم باشیم

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 27 خرداد 1398 شناسه مطلب: 194

به "ماجرای افتتاح دستشویی ها چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای افتتاح دستشویی ها چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید