فیلم های ایرانی در جشنواره مذهب امروز درخشیدند

به گزارش مجله سایه به نقل از انجمن سینمای جوانان، فیلم های کوتاه گورمردها و قارلی داملار جوایز اصلی نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مذهب امروز ایتالیا را دریافت کردند.

فیلم های ایرانی در جشنواره مذهب امروز درخشیدند

فیلم های کوتاه گورمردها به کارگردانی علی مردمی از تولیدات انجمن سینمای جوانان ارومیه و قارلی داملار به کارگردانی هایده مرادی از تولیدات انجمن سینمای جوانان اردبیل جوایز اصلی بخش کوتاه نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مذهب امروز ایتالیا را به خود اختصاص دادند.

در مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره این جشنواره که دیشب 25 مهرماه در تورنتوی ایتالیا برگزار گشت، هیات داوران جشنواره جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره و دیپلم افتخار داوران بخش جامعه دنیای کلیساها را به گورمردها اهدا کردند. همچنین داوران بخش بین مذاهب، جایزه خود را به قارلی داملار اهدا کردند.

جایزه ویژه هیات داوران برای علمک

همچنین حوزه هنری در خبری اعلام کرد جایزه ویژه هیات داوران جشنواره مذاهب امروز ایتالیا به فیلم کوتاه علمک محصول باشگاه فیلم سوره حوزه هنری رسید.

فیلم کوتاه علمک به کارگردانی حسین دارابی که در در بخش دین و جامعه جشنواره بین المللی فیلم مذاهب امروز روی پرده رفته بود توانست جایزه ویژه هیات داوران این جشنواره را از آن خود کند.

جشنواره مذهب امروز توسط موسسه سیاه وسفید برگزار می شود و هدف اصلی آن، ایجاد ارتباط بین اعتقادات و زندگی سنتی و بومی مردم سراسر دنیا است. این جشنواره فیلم های بلند و کوتاه با زمینه های ارتباط بین ادیان، اعتقادات و ادیان، انسان شناسی و مردم نگاری ادیان، مهاجران، هویت و مصاحبه را به نمایش می گذارد. تم امسال این جشنواره ادیان و مسایل زنان بود.

دوازدهمین دوره این جشنواره 7 الی 16 اکتبر برابر با 16 تا 25 مهر در شهر تورنتو کشور ایتالیا برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1837

به "فیلم های ایرانی در جشنواره مذهب امروز درخشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های ایرانی در جشنواره مذهب امروز درخشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید