فارفارا؛ بیابان عجیبی که رنگ عوض می نماید

به گزارش مجله سایه، رنگ سفید گچی این بیابان در ترکیب با اشکال عجیب و غریب و ناشناخته ای که در آن دیده می گردد، تخته سنگ های سفید بزرگی که سرتاسر سطح این منطقه را پوشانده اند ودر نور خورشید و در گرمای ظهر رنگ سفیدتری به خود می گیرند، از آن یک جای عجیب ساخته هست.

فارفارا؛ بیابان عجیبی که رنگ عوض می نماید

موقع غروب خورشید، رنگ این بیابان تغییر می نماید و در زیر اشعه های خورشید، به رنگ طلایی خوش رنگی در می آید ودر روز های ابری هم بیابان فارافرا در مصر به رنگ تیره مایل به مشکی در می آید، پدیده عجیبی که در کمتر جایی در دنیا دیده می گردد.

همان طور که گفته شد، در این بیابان اشکال عجیبی به چشم میخورد و منظور همان صخره هایی هست که به شکل های گوناگون در آن وجود دارند. به هر کدام از این صخره ها نامی داده شده هست که بتواند بیانگر حالت آن باشد. برای مثال، صخره های یکپارچه، صخره های قارچی شکل، صخره های بستنی، صخره های چادری و صخره های صاف.

در قبل های دور، تمام این بیابان در بستر دریا بودو لایه های رسوبی صخره ها بوسیله جانداران دریایی بعد از خشک شدن دریا تشکیل شده هست. بعد ها این بیابان به جایگاهی برای پرسه گله های حیواناتی مثل فیل، زرافه و حیوانات دیگر تبدیل و این بیابان به زمین همواری از گیاهان و درختان سبز تبدیل شد، منطقه ای که در آن دریاچه های زیادی به چشم میخورد ودر دریاچه هایش ماهی های زیادی وجود داشت. بنابر این، این جا شکارگاه بسیار خوبی برای انسان های ماقبل تاریخ بود.

با وجود این که دوران بسیار طولانی ای از خشک شدن دریای این منطقه می گذرد، اما هنوز هم در بخش هایی از آن صخره هایی دیده می گردد که به شکل امواج دریا میباشند. بیابان فارافرا در مصر یکی از عجایب طبیعی این کشور هست که امروزه جز مناطق محافظت شده محسوب می گردد و به نام پارک بیابانی سفید شناخته می گردد. بعضی از قسمت های این بیابان که در نزدیکی جاده وجود دارد، همچون بیابان قدیمی شناخته میگردد و با وسایل نقلیه قابل دسترس هست.

اگر به مصر سفر کردید تا از این بیابان مشاهده کنید، مثل تعداد زیادی از گردشگران هوشمند دیگر میتوانید کمپینگ شب و غروب را انتخاب کنید تا بتوانید هم از طلوع آفتاب و هم از غروب آن لذت ببرید و هردو را مشاهده نمایید و مشاهده نمایید که رنگ این بیابان چطور تغییر میکند. معمولا در تور هایی که در کشور مصر برای بازدید از بیابان فارافرا انجام میگردد، بعد از سافاری هیجان انگیزی در دل صحرا، از صخره های گوناگون و متنوع آن بازدید می گردد، چون این صخره ها بخش مهمی از جذابیت بیابان فارافرا در مصر را تشکیل میدهند.

جدای از بیابان قدیمی، بخش دیگری در این صحرا وجود دارد که به بیابان اخیر مشهور هست. این قسمت از بیابان که فقط بوسیله شتر قابل دسترس هست دارای رنگی سفیدتر از قسمت های دیگر بیابان هست. تخته سنگ های این قسمت هم بزرگتر و بلندترند و شکل و شمایل عجیب تری هم دارند و به همین علت توصیه میکنیم در صورت سفر، این قسمت را حتما مشاهده نمایید.

وبلاگ خرید: وبلاگ خرید | این سیستم پیشرفته وبلاگدهی برای فروشگاه های اینترنتی است

منبع: گردشبان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3457

به "فارفارا؛ بیابان عجیبی که رنگ عوض می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارفارا؛ بیابان عجیبی که رنگ عوض می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید