شجاعیان: بدترین اتفاق برای هر فوتبالیست پارگی رباط صلیبی است، امکانات باشگاه های ایران اصلا خوب نیست، خیلی دوست داشتم به استقلال یاری کنم، اما نشد

به گزارش مجله سایه، هافبک تیم فوتبال استقلال تهران در مورد مصدومیتش و مسائل مختلف اظهاراتی را انجام داد.

شجاعیان: بدترین اتفاق برای هر فوتبالیست پارگی رباط صلیبی است، امکانات باشگاه های ایران اصلا خوب نیست، خیلی دوست داشتم به استقلال یاری کنم، اما نشد

به گزارش ، داریوش شجاعیان هافبک تیم فوتبال استقلال تهران که به دلیل مصدومیت ادامه فصل را از دست داده است، در واکنش به این که همانند بازی با ذوب آهن در دقیقه 36:08بازی دچار مصدومیت شد گفت: این که 2 بار در یک زمان واحد مصدوم شدم موضوع عجیبی است. آن شب فقط یک ساعت خوابیدم و هنگامی که بیدار شدم به وسیله فضای مجازی متوجه شدم که زمان هر 2 باری که مصدوم شدم، یکسان بوده و این موضوع برایم خیلی عجیب بود. خیلی به این موضوع فکر کردم که شاید خدا می خواهد به من پیامی بدهد، اما هر چقدر فکر کردم به جایی نرسیدم. نمی دانم، شاید حکمتی در این اتفاق است که فقط آن بالایی از آن خبر دارد.

بدترین اتفاق برای هر فوتبالیست پارگی رباط صلیبی است

شجاعیان اضافه کرد: یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند برای هر فوتبالیست رخ دهد، پارگی رباط صلیبی است، زیرا به مدت 6 ماه بازیکن را از آرزو ها و چیز هایی که به آن علاقه دارد دور می نماید و عقب می اندازد. مثل این می ماند که به کسی که خیلی کارش را دوست دارد بگویند 6 ماه ممنوع الکار هستی، مسلما چنین موضوعی هر کسی را اذیت می نماید. اصلا اهل تسلیم شدن نیستم و امیدوارم این بار هم بتوانم این مشکل را پشت سر بگذارم.

هافبک استقلال ادامه داد: وقتی رباطم پاره شد صدایش را شنیدم. در ابتدا صدای این پا و آن پایم با یکدیگر تفاوت داشت، خیلی امیدوار بودم و با خودم گفتم شاید قولنج پایم شکسته باشد. وقتی رباط پاره می گردد، صدای آن را می شنوی و شاید تا یک ساعت بعد از آن در حالتی باشی که متوجه نشوی در این مدت چه اتفاقی برایت افتاده است، اما وقتی یکی - 2 سال از این اتفاق می گذرد، متوجه می شوی که جهان روی سرت خراب شده است.

بعد از مصدومیتم خیلی از بازیکنان پرسپولیس با من تماس گرفتند

شجاعیان با تمجید از بازیکنان پرسپولیس و سایر تیم ها که پس از مصدومیت با او تماس گرفتند، بیان نمود: بعد از مصدومیتم خیلی از بازیکنان پرسپولیس با من تماس گرفتند و از این بابت از آن ها تشکر می کنم. به اعتقاد من وقتی چنین اتفاقی برای یک بازیکن رخ می دهد، دیگر مسائلی مانند رقیب و حریف معنا ندارد و تمامی فوتبالیست ها باید در کنار بازیکنی که آسیب دیده باشند که به او یاری نمایند. خوشبختانه این اتفاق برای من افتاد و علاوه بر پرسپولیسی ها بازیکنان سایر تیم ها نیز از من حمایت کردند که دست تک تک آن ها را می بوسم که تا این حد من را حمایت کردند و امیدوارم یک روز بتوانم زحمات آن ها را جبران کنم.

امکانات باشگاه های ایران اصلا خوب نیست

او در واکنش به این که تاکنون استقلالی های زیادی دچار پارگی رباط صلیبی شدند گفت : گاهی اوقات پارگی رباط در اثر ضربه دیدن اتفاق می افتد مانند مصدومیت این بار من یا محسن کریمی و روزبه چشمی که همه در اثر ضربه رخ داد، اما این نوع آسیب دیدگی گاهی اوقات بر اثر نبود امکانات یعنی مسائلی از قبیل زمین چمن نامناسب اتفاق می افتد. شاید اگر در بازی سال گذشته برابر ذوب آهن که مصدوم شدم، طبق قوانین زمین چمن پیش از بازی آبیاری می شد، نرمی آن در حدی می بود که بتواند من را کنترل کند، اما در آن لحظه چمن به قدری سفت بود که وقتی به آن فشار آوردم، فشار به پای خودم برگشت و این اتفاق برای من افتاد. امکانات باشگاه های ایران اصلا خوب نیست.

امیدوارم به شرایط این روز های استقلال توجه بیشتری گردد

هافبک آبی های پایتخت گفت: امیدوارم به شرایط این روز های استقلال توجه بیشتری گردد و همه بدانند وقتی بازیکنان می خواهند تمرین نمایند، چه امکاناتی دارند. این که بازیکن وقتی می خواهد سر تمرین تیمش برود نداند تمرینات آن روز در کدام زمین برگزار می گردد درد بزرگی است. به اعتقاد من باید به این مسائل پرداخته گردد و ببینیم در شرایطی که سازمان لیگ بازی ها را در فاصله 3، 4 روزه برگزار می نماید، معین گردد که آیا بازیکنان ایرانی از امکانات کافی برای ریکاوری برخوردارند یا می توانند شرایط بدنی شان را به گونه ای تنظیم نمایند که هر 4 روز 1 بازی برگزار نمایند. بازیکنان برای این که بتوانند در این فاصله کوتاه بازی کننند، باید مسائلی مانند خواب، استراحت و تغذیه شان به خوبی رعایت گردد. خواب و استراحت دست بازیکن است، اما وقتی بازیکن تغذیه بعد از تمرین ندارد، کارش خیلی سخت تر می گردد.

هر بازیکنی مصدوم می گردد هزینه عملش را خودش پرداخت می نماید

شجاعیان ادامه داد: بازیکنانی مانند من، فرشید اسماعیلی و محسن کریمی یا هر بازیکن دیگر استقلال که دچار مصدومیت گردد، باید برای هزینه عملش از جیب خودش هزینه کند و این برای باشگاهی مانند استقلال خیلی زشت است. بازیکنانی مانند پادوانی هستند که مصدوم می شوند و نه بیمه هستند که بازنشسته شوند و نه کسی را دارد که از او حمایت کند. شاید خیلی ها بگویند فوتبالیست ها پول زیادی می گیرند، اما بابت پولی که می گیرند با جانشان بازی می نمایند. هیچ یک از اندام فوتبالیست ها در امان نیست و هر لحظه ممکن است هر عضو از بدنش آسیب ببیند؛ بنابراین نباید یک شخص یا یک قشر را به همین سادگی قضاوت کرد.

خیلی دوست داشتم به استقلال یاری کنم، اما نشد

بازیکن استقلال اضافه کرد: بعد از پاره شدن رباطم خیلی دلم گرفت. فکر می کردم این فصل می توانم به استقلال یاری کنم، اما نشد و این اتفاق خیلی زود برای من پیش آمد. خیلی دوست داشتم در آسیا به استقلال یاری کنم، اما نشد. امیدوارم که از سرمربی و بازیکنان به خوبی حمایت گردد، زیرا همه برای موفقیت استقلال در کوشش هستند. با شرایطی که دارم فقط می توانم آن ها را از دور حمایت کنم.

اصلا آدمی نیستم که بخواهم غمگین باشم و دوست دارم همواره بخندم

او خاطر نشان کرد: آدم خانواده دوستی هستم و هر کاری که انجام می دهم برای راحتی خانواده ام است. اگر یک روز اتفاق بدی برای من بیفتد می دانم که خانواده ام اذیت می شوند، زیرا امیدشان به من است و تمام توانم را می گذارم که آن ها را سربلند کنم. لحظه ای که بغض به سراغم می آید و می خواهم گریه کنم لحظه ای است که به یاد خانواده ام می افتم. اصلا آدمی نیستم که بخواهم غمگین باشم و دوست دارم همواره بخندم، اما گاهی اوقات اتفاقاتی می افتد که آدم برای یکی - 2 روز خودش نیست، زیرا بحث آینده و چیزی که سال ها برای آن زحمت کشیده مطرح است.

امیدوارم لیاقت پوشیدن پیراهن استقلال را یکبار دیگر به دست بیاورم

شجاعیان در خاتمه توضیح داد: آدم ناشکری نیستم و اسم چنین اتفاقات بدی را قسمت می گذارم که باید پیش بیاید تا از رخداد های بدتر جلوگیری گردد. امیدوارم دوباره به فوتبال برگردم و لیاقت پوشیدن پیراهن استقلال را یکبار دیگر به دست بیاورم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1270

به "شجاعیان: بدترین اتفاق برای هر فوتبالیست پارگی رباط صلیبی است، امکانات باشگاه های ایران اصلا خوب نیست، خیلی دوست داشتم به استقلال یاری کنم، اما نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شجاعیان: بدترین اتفاق برای هر فوتبالیست پارگی رباط صلیبی است، امکانات باشگاه های ایران اصلا خوب نیست، خیلی دوست داشتم به استقلال یاری کنم، اما نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید