رجبی: تیم جوانان در بخش بانوان وجود ندارد، رحیمی در حال رایزنی با آسیا است

به گزارش مجله سایه، دبیر فدراسیون هندبال گفت: تیم جوانان آبروی ایران است و نمی توان تیمی نصفه و نیمه را در بخش بانوان به مسابقات قهرمانی آسیا فرستاد.

رجبی: تیم جوانان در بخش بانوان وجود ندارد، رحیمی در حال رایزنی با آسیا است

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

محمدرضا رجبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله سایه، در مورد عدم حضور تیم هندبال بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا و تبعات آن گفت: برای تیم نوجوانان بانوان هنوز ابلاغی نشده اما در دوره مدیریت گذشته فدراسیون تیم جوانان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اعلام آمادگی نموده بود و بعد از 3 ماه از اعلام آمادگی و عدم پیگیری ها نام ایران در لیست قرعه کشی قرار گرفته است. بعد از انتخابات و حضور تیم جدید متوجه شدیم که در بخش جوانان، ایران ثبت نام نموده و وارد مرحله قرعه کشی شده است در حال که تیمی در بخش بانوان جوان وجود ندارد.

وی در ادامه اضافه کرد: علاوه بر این موضوعات باید گفت که فرصتی برای آماده سازی تیم هندبال جوانان وجود ندارد. آقای رحیمی همه مسائل را در نظر گرفت و با توجه به اینکه این تیم آبروی ایران است و نمی توان تیمی نصفه و نیمه را در بخش بانوان به مسابقات جوانان آسیا فرستاد، تصمیم بر این شد که تیم اعزام نگردد. تیم باید با قدرت اعزام گردد و با این شرایط نمی توان تیم مناسبی اعزام کرد.

دبیر فدراسیون هندبال تاکید نمود: ما تنها دو ماه تا مسابقات فرصت داریم و در این زمان امکان آماده سازی تیم وجود ندارد. در رده بزرگسالان نفرات اصلی تا حدودی شناخته شده هستند و نفرات دیگر برای حضور در تیم ملی تنها محک می خوردند اما در پایه بازیکن ثابت وجود ندارد و تازه باید بازیکن شناسایی گردد در حالی که مسابقاتی هم اخیرا در بخش بانوان و در رده سنی جوانان برگزار نشده که بتوان بازیکن را شناسایی کرد. رحیمی نسبت به شرایط و به خاطر آبروی ایران از حضور در مسابقات انصراف داد و اگر زمان کافی بود تیمی بسته می شد که حداقل روی سکو برود.

وی توضیح داد: رحیمی با مسئولان هندبال آسیا رایزنی نموده است. آسیا در جریان جا به جایی ها بوده است اما این موضوع مشکل ساز شده است. امیدواریم محرومیت برای ایران در نظر گرفته نگردد.

رجبی در مورد موفقیت های لژیونرهای ایران در لیگ های اروپایی و نگاه جهان به هندبال ایران گفت: هر چقدر بازیکن در لیگ های معتبر داشته باشیم، شاهد افزایش تجربه بازیکنانمان خواهیم بود. در این شرایط بازیکنانمان میادین جهانی و بازیکنان بزرگ را می بینند و پشتوانه تیم ملی خواهند بود. بعلاوه حضور لژیونرها باعث می گردد تا هم از تیم های دیگر شناخت پیدا کنیم و هم اینکه هندبال ایران بیشتر شناخته گردد. رتبه ما از نظر بازیکن بهتر شده است و مربیان بزرگ جهان به دنبال پتانسیل های هندبال ایران هستند.

وی در خاتمه تاکید نمود: مطمئن باشید مربیان اروپایی بازی های ایران را می بینند تا بازیکنان کشورمان را بشناسند. هرچه در بحث کلان هندبال ایران رشد کند و نفوذ بازیکنانمان به هندبال اروپا که قطب این رشته است، بیشتر گردد، پیشرفت بیشتری خواهیم کرد و از دانش مربیان و بازیکنان اروپایی استفاده و آن را ایران منتقل می کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 2317

به "رجبی: تیم جوانان در بخش بانوان وجود ندارد، رحیمی در حال رایزنی با آسیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجبی: تیم جوانان در بخش بانوان وجود ندارد، رحیمی در حال رایزنی با آسیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید