خراسان رضوی به دنبال جذب گردشگر از جامعه شیعیان هند

به گزارش مجله سایه، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: برنامه ریزی برای جذب گردشگر از جامعه هدف شیعیان هند با جمعیتی حدود 50میلیون نفر را شروع نموده ایم که با حضور سفیر ایران در هند انجام شد.

خراسان رضوی به دنبال جذب گردشگر از جامعه شیعیان هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر با بیان این مطلب اضافه نمود: در این جلسه رئیس دفاتر خدمات مسافرتی استان و تعدادی از فعالان حوزه گردشگری حضور داشتند.

او ادامه داد: نخستین اقدام از سوی اداره کل برگزاری نمایشگاه برای معرفی ظرفیت های گردشگری این استان خواهد بود.

مکرمی فر گفت: هم چنین با توجه به علاقه مندی های مردم هند این نمایشگاه به ارائه ظرفیت های فرهنگی خواهد پرداخت و در حوزه های مختلف مذاکراه با مقامات گردشگری هند انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار کرد: شرکت های گردشگری خراسان رضوی با شرکت های گردشگری هندی مرتبط خواهند شد و در زمینه جذب گردشگر از هند همکاری خواهند کرد.

او یادآور شد: در برنامه جذب گردشگر از هند، تنها زیارت مدنظر نیست بلکه توزیع این گردشگر بین شهرهای دیگر استان مدنظر است.

مکرمی فر گفت: در 28 شهرستان ظرفیت اقامت وجود دارد و آژانس ها نیز فعال اند و برای جذب گردشگر و همکاری با آژانس های گردشگری هند آماده همکاری هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با بیان این که خراسان رضوی ظرفیت جذب گردشگر با سطوح مختلف درآمدی را دارد، توضیح داد: وجود بیش از 2 هزار و 600 تاسیسات گردشگری، شامل شرکت های خدمات مسافرتی و دنیاگردی، هتل، هتل آپارتمان، متل، خانه مسافر، اقامتگاه بوم گردی و مجتمع رفاهی بین راهی است.

او اضافه نمود: امیدواریم با همکاری وزارت امورخارجه شاهد حضور مشتاقان بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) در مشهد باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر ضرورت برقراری پرواز مستقیم از شهرهای مختلف هند به مشهد اشاره نمود و گفت: با توجه به این که شرایط اقامت مطلوب در مشهد فراهم است، در صورت برقراری پرواز مستقیم، جذب زائر و گردشگر از این کشور تسهیل می گردد.

همچنین در ادامه این نشست، علی چگنی،سفیر ایران در هند به شرایط مالی و اجتماعی هند اشاره نمود و گفت: جمعیت هند حدود یک میلیارد و 365 میلیون نفر است که 250 میلیون نفر مسلمان و 50 میلیون نفر نیز شیعه هستند.

او ادامه داد: در سال 2018 هند اقتصاد چهارم دنیا شده و نرخ تورم در این کشور 4 درصد و بالاترین نرخ رشد مالی 7.4 درصد است.

مکرمی فر به سابقه تاریخی و ارتباطات فرهنگی بین هند و خراسان اشاره نمود و گفت: خراسان رضوی و مشهد برای جذب زائر و گردشگر از هند در اولویت نهاده شده است و مستعدترین استان برای جذب گردشگر از این کشور، خراسان رضوی است.

چگنی به ظرفیت های مالی هند اشاره نمود و اضافه نمود: جمعیت هندی بازاری برای کالاها و محصولات ایرانی است و در حال حاضر نیز بعضی محصولات از جمله زعفران و خشکبار خراسان به وسیله افغانستان به این کشور وارد و مورد مصرف مردم هند قرار می گیرد.

او تاکید نمود: هند اقتصاد رقیب ما نیست، بلکه اقتصاد مکمل ماست.

سفیر ایران در هند به تسهیل شرایط ورود هندی ها به ایران اشاره نمود و یادآور شد: دریافت ویزای ایران توسط هندی ها طی یک سال گذشته 37 درصد افزایش پیدا نموده است و با افزایش ورود هندی ها به ایران، خود هندی ها مبلغ شرایط فرهنگی، اجتماعی و گردشگری ایران شده اند.

در این جلسه برقراری پروازهای مستقیم از بعضی شهرهای هند به ایران مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 940

به "خراسان رضوی به دنبال جذب گردشگر از جامعه شیعیان هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خراسان رضوی به دنبال جذب گردشگر از جامعه شیعیان هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید