خبرنگاران سدهای پنجگانه تهران آماده بارش&zwnjهای پاییزی و زمستانی است

به گزارش مجله سایه، تهران - خبرنگاران - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: هم اکنون شرایط سدهای پنجگانه تهران در شرایط خوبی است و در تمام آنها مدیریت بارش های پاییزی و زمستانی به منظور کنترل ظرفیت سدها انجام گرفته است.

خبرنگاران سدهای پنجگانه تهران آماده بارش&zwnjهای پاییزی و زمستانی است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

احمدعلی قربانیان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله سایه با بیان اینکه نگرانی برای کنترل سیلاب های احتاقتصادی و تکمیل ظرفیت مخازن سدها وجود ندارد، گفت: اکنون 630 میلیون متر مکعب آب در سدها ذخیره سازی شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 712 میلیون متر مکعب بود، 82 میلیون متر مکعب کاهش را نشان می دهد.

وی خاطر نشان کرد: اکنون در سد امیرکبیر 110 میلیون متر مکعب، سد لتیان 38 میلیون متر مکعب، طالقان 256 میلیون متر مکعب، ماملو 161 میلیون متر مکعب و لار 65 میلیون متر مکعب ذخیره آبی دارند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه در سال آبی سال جاری 151 میلیون متر مکعب آب وارد سدهای پنجگانه شده، گفت: در مدت مشابه سال آبی گذشته 172 میلیون متر مکعب آب ورودی بوده است که 12 درصد سال جاری شاهد کاهش هستیم.

وی تاکید نمود: 30تا 40درصد آب آشامیدنی مردم تهران از منابع زیرزمینی تامین می گردد از این رو با کاهش شرایط بارش ها و منابع آبی از شهروندان درخواست داریم نسبت به مدیریت مصرف آب اقدام نمایند.

وی با تاکید بر این که مردم از اطراق در حاشیه رودخانه های شمال تهران از جمله فرحزاد، درکه و کن خودداری نمایند، اعلام کرد: با افزایش بارش های باران و برف در اسفند و فرودین ماه مردم هشدارها را جدی بگیرند و هیچ گونه ترددی در محدوده رودخانه ها نداشته باشند.

این مسئول تاکید نمود: همچنین متصرفان برای جلوگیری از خطرات جانی و خسارت های اقتصادی دست از تصرف حریم رودخانه ها بردارند و مانع بسته شدن جهت آب و وقوع سیلاب های احتاقتصادی شوند.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان تهران با اشاره به اینکه از ابتدای مهرماه تا به امروز 1 درصد کاهش بارش را در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته ایم، گفت: در این مدت 111.5 میلی متر بارش بارن به ثبت رسیده که به نسبت مشابه سال گذشته که 113.2 میلی متر بوده است کاهش را نشان می دهد.

قربانیان یادآور شد: همچنین نسبت به بلند مدت 50 سال، که 62.9 میلی متر بوده است رشد 77 درصدی را شاهد هستیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 6350

به "خبرنگاران سدهای پنجگانه تهران آماده بارش&zwnjهای پاییزی و زمستانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سدهای پنجگانه تهران آماده بارش&zwnjهای پاییزی و زمستانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید