تبلیغات آنلاین از انحصار گوگل و فیس بوک خارج می گردد

به گزارش مجله سایه به نقل از سی ان بی سی، اسنپ، پینترست و آمازون کسب و کار خود در حوزه تبلیغات آنلاین را با سرعت زیادی گسترش داده اند و این سرعت رشد در سه ماهه دوم امسال میلادی از گوگل و فیس بوک بیشتر بوده است.

تبلیغات آنلاین از انحصار گوگل و فیس بوک خارج می گردد

آنالیز های موسسه تحقیقاتی ای مارکتر نشان می دهد بیشترین سرعت رشد در این زمینه متعلق به اسنپ با 50 درصد رشد بوده است. این شرکت بر این باور است که ارزش بازار تبلیغات دیجیتال آمریکا در سال آینده میلادی با رشدی 17 درصدی به 151.3 میلیارد دلار خواهد رسید.

پژوهش تازه مارکتر نشان می دهد فیس بوک در هفته جاری شاهد رشد 28 درصدی درآمد خود از محل تبلیغات آنلاین بوده است و این رقم در خصوص گوگل تنها 17 درصد بوده است. گوگل و فیس بوک هم اکنون بیش از نیمی از بازار تبلیغات دیجیتال را در کنترل خود دارند، اما آمازون،اسنپ و پینترست با سرعت در تعقیب آنها هستند و اسنپ با رشد 50 درصدی در سه ماهه دوم سال 2019 و کسب درآمد 446.2 میلیون دلاری آینده خوبی در این حوزه خواهد داشت.

اسنپ که خدمات به اشتراک گذاری عکس و ویدئو ارائه داده و یک برنامه پیغام رسان نیز دارد، شاهد رشد 175 درصدی ارزش سهام خود نیز بوده است. بعد از اسنپ، پینترست و آمازون با رشد 47 و 44 درصدی در رتبه های بعدی هستند. البته از نظر کسب درآمد تبلیغاتی گوگل و فیس بوک با 33.9 و 17.4 میلیارد دلار در رتبه های اول و دوم و آمازون با 3.6 میلیارد دلار درآمد در رتبه سوم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1322

به "تبلیغات آنلاین از انحصار گوگل و فیس بوک خارج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبلیغات آنلاین از انحصار گوگل و فیس بوک خارج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید