ایلهان عمر: عربستان صادرکننده تروریسم است

به گزارش مجله سایه، ایسنا نوشت: نماینده مسلمان کنگره آمریکا گفت: عربستان یک تروریست را به اینجا فرستاد تا با ارتش ما آموزش ببیند، با این حال بیشتر رهبران ما در حال لاپوشانی روابط سعودی ها با یک حمله دیگر در آمریکا هستند.

ایلهان عمر: عربستان صادرکننده تروریسم است

ایلهان عمر، از نمایندگان زن کنگره آمریکا که منتقد سرسخت دولت ترامپ به شمار می رود، در پیامی توییتری نوشت: عربستان یک تروریست را به اینجا فرستاد تا با ارتش ما آموزش ببیند، با این حال بیشتر رهبران ما در حال لاپوشانی روابط سعودی ها با یک حمله دیگر در آمریکا هستند. اگر این ایران بود، ما خواهان جوابگویی می شدیم. چرا ما نمی توانیم بزرگترین صادرکننده تروریسم در دنیا را جوابگو کنیم؟

این اظهارنظر پس از آن مطرح شد که مقام های آمریکایی گفتند یک دانشجوی نظامی عربستان سعودی که پاییز گذشته در یک پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا دست به کشتار زده بود،با گروه القاعده ارتباط داشته است.

این حمله مسلحانه که در ششم دسامبر 2019 در پنساکولا در ایالت فلوریدا رخ داد، به مرگ سه نظامی و جراحت هشت تن دیگر منجر شد.اداره تحقیقات فدرال آمریکا روز دوشنبه تائید کرد که عامل سعودی حمله مرگبار سال گذشته به نظامیان آمریکایی در یک پایگاه آموزش نظامی با گروه تروریستی القاعده مرتبط بوده است.

در این ارتباط یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده، گفته است: محمد سعید الشمرانی دانشجوی نظامی سعودی که سال گذشته در پایگاه آمریکا به نظامیان این کشور حمله کرد، با عوامل القاعده همکاری می نموده و این ارتباط پس از آنالیز تلفن همراه وی کشف شده است.

شایان ذکر است که در تیراندازی روز ششم دسامبر سال 2019، محمد سعید الشمرانی که از طرف نیروی هوایی عربستان سعودی برای شرکت در یک دوره آموزشی به پایگاهی در ایالت فلوریدا اعزام شده بود، سه نظامی آمریکایی را به ضرب گلوله کشت و هشت نفر از جمله دو افسر پلیس را زخمی کرد. او خود با شلیک مأموران پلیس کشته شد.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 1 مرداد 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 4029

به "ایلهان عمر: عربستان صادرکننده تروریسم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلهان عمر: عربستان صادرکننده تروریسم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید