نگرانی ها و هشدارهای مرضیه برومند در روزگار کرونا

به گزارش مجله سایه، مرضیه برومند نسبت به اوضاع و احوال کرونایی این روزها هشدار داد.

نگرانی ها و هشدارهای مرضیه برومند در روزگار کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، مرضیه برومند که چند روزی است به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین شده، گفت: این روزها مدام در خانه ام و از صبح تا شب در معرض خبرهای گوناگون. ما که خود را در خانه قرنطینه کرده ایم، تشنه خبرهایی هستیم که بیرون در جریان است و دائم در حال رصد کردنیم. در این بین روزانه صدها خبر متفاوت و گاه متناقض می بینیم و می شنویم که دلشوره و اضطراب مان را صدچندان می کند.

  • درد دل مرضیه برومند در پی درگذشت گلزار محمدی

او در این گفت وگو، هم خواستار جوابگویی مسئولان در زمینه کمبود تجهیزات مورد نیاز کادر پزشکی در استان های مختلف بویژه گیلان و مازندران شد و هم از رفتار مردمی که بدون توجه به همه توصیه ها زندگی عادی خود را ادامه می دهند و برخی نیز راه سفر در پیش می گیرند، به شدت انتقاد کرد.

برومند ابتدا خطاب به مسئولان وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا گفت: شما به عنوان مسئول باید جوابگوی کمبود تجهیزات مورد نیاز کادر پزشکی در همه ایران باشید. این حق ماست واقعیت هایی را که در این زمینه وجود دارد، بدانیم. البته می دانم به دلیل حفظ آرامش مردم نمی توان همه حقایق را بیان نمود ولی از آن جا که در روزهای گذشته مسائل گیلان و مازندران در صدر اخبار همه رسانه های داخلی و خارجی قرار گرفته و به نوعی شرایط این دو استان به پاشنه آشیل تبدیل شده، از همه شما مسئولان مرتبط می خواهم برای جلوگیری از نشر خبرهای اغراق آمیز هم که شده، با مردم صادق باشید و حتی الامکان آنان را در جریان مسائل و آن چه در جهت رفع این کمبودها انجام داده اید، بگذارید.

او سپس درباره دیگر دغدغه خود در این روزهای کرونایی سخن گفت: یکی از مهم ترین مسائلی که این روزها فکر مرا درگیر کرده، خطری است که جان پزشکان و پرستارانی را تهدید می کند که هر روز با دیدن تصاویر آنان در شبکه های اجتماعی، دل مان به درد می آید.

برومند با ابراز تاسف گفت: بخشی از پزشکان توانمند این مملکت را که به دلیل مهاجرت از دست دادیم. فاجعه است اگر به خاطر کمبود یا بدتر از آن، احتکار امکانات، جان پزشکان فداکاری را که در بیمارستان های دولتی مشغول به خدمت هستند، به خطر بیندازیم.

او سپس از آمادگی خود و بخشی از همکارانش برای حل این مسائل خبر داد و گفت: فعلا مهم ترین نیاز ما بخصوص برای گیلان و مازندران فراهم آوردن تجهیزات مورد نیاز کادر پزشکی است و من به اتفاق برخی از همکارانم که آنان هم دغدغه های اجتماعی دارند و در این زمینه فعالند، عزم مان را جزم کرده ایم و از زیر سنگ هم شده، تجهیزات مورد نیاز کادر پزشکی بیمارستان های این دو استان را پیدا می کنیم. همیشه که ما باید پیش قدم باشیم در سیل و زلزله و هر بلای آسمانی و زمینی دیگری. حالا هم چشم مان کور! این چندرغاز حقوق بازنشستگی هم برای تهیه این تجهیزات. می گویند این اقلام در اختیار برخی از سازمان هاست، دست هر سازمان و ارگانی که هست، ما خریداریم. فقط ممنون می شویم تخفیف بدهند تا مشتری شویم!

برومند که از کمبود زیرساخت های درمانی در گیلان و مازندران متاسف و در عین حال متعجب است، ادامه داد: اصلا همین کمبود زیرساخت ها هم زیر سوال است. چرا استانی مانند گیلان با این همه زیبایی و گردشگری که دارد، باید این گونه دچار کمبود امکانات باشد؟ در کشور ثروتمندی مانند ایران با این همه منابع و ذخایر، این کمبودها واقعا مایه شرمساری است.

نقدها مرضیه برومند فقط شامل حال مسئولان دولتی نشد و او در ادامه گله های خود را از مردم نیز ابراز کرد: شنیده ام بیمارستان های خصوصی متعددی در استان های شمالی وجود دارند که از همکاری با ستاد مبارزه با کرونا سر باز می زنند و طلب پول های آن چنانی می کنند و حاضر نیستند تخفیفی در این زمینه قائل شوند. وای بر ما!

او سپس از مردم گیلان و مازندارن خواست در شرایطی که شهرهای شان شرایطی بحرانی دارد، حساس تر باشند و خطاب به آنان ادامه داد: انتظار می رود در این روزها که شرایط به شدت نگران کننده و خاص است، همه ما نسبت به شرایط خود، اطرافیان و شهرهای مان حساس تر باشیم. این که در این روزهای غیرعادی، خیلی عادی رفتار کنیم که گویی آب از آب تکان نخورده، هیچ عاقلانه نیست و حتما تبعات آن را خواهیم دید.

برومند از مردم گیلان خواست تا خودشان دست به کار تامین امکانات شوند و خطاب به آنان اضافه کرد: قطعا در استان های شما هم افراد متمولی وجود دارند بنابراین چرا کادر پزشکی تان باید این گونه با کمبود مهم ترین و اولیه ترین تجهیزات مورد نیاز خود رو به رو باشد؟! چرا این افراد توانگر دست به کار نمی شوند و زیرساخت های لازم را ایجاد نمی کنند؟ اگر دولت کم کاری می کند، ما که نباید مسئولیت فردی خود را در قبال شهرمان فراموش کنیم.

او که چندی پیش با انتشار ویدیویی، از مردم خواسته بود به سفر نفرایند، بار دیگر از رفتار کسانی که بدون توجه به این شرایط، بار سفر بسته اند و راه دیگر استان ها را در پیش گرفته اند، به شدت ابراز تاسف کرد و اضافه کرد: جز تاسف چه می توانم بگویم؟ تا چند وقت دیگر واکسن کرونا و راه درمان آن کشف می شود، ولی آن چه درمان ناپذیر است و هیچ واکسنی ندارد، بی فکری و بی خردی کسانی است که با وجود همه توصیه ها همچنان سفر می فرایند و جان خود و دیگران را به خطر می اندازند و این ویروس مرگبار را از شهری به شهر دیگر برای هموطنان خود به سوغات می برند! با این مردم چه باید بکنیم که راه درمانی ندارند؟!

مرضیه برومند در سرانجام سخنان خود این بار با دلسوزی و نگرانی خطاب به همه مردم ایران گفت: عاجزانه، مادرانه، خواهرانه و محبت آمیز، از همه دختران و پسرانم می خواهم در عین حال که نباید از این ویروس دچار هراس و اضطراب شوید، اما به خاطر مادران تان و کسانی که دل شان برای شما می تپد، مراقب سلامتی خود، عزیزان و اطرافیان تان و بویژه جامعه پزشکی ایران باشید. خیلی خوب است که در برخورد با هر بحران، قدرت طنز داریم، اما این شوخی ها نباید سبب شود با کرونا، سهل انگارانه برخورد کنیم، چراکه این ویروس مرموز کشنده به هیچ وجه با زندگی ما و عزیزان مان شوخی ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 3088

به "نگرانی ها و هشدارهای مرضیه برومند در روزگار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی ها و هشدارهای مرضیه برومند در روزگار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید