نامه 45 عضو مجلس انگلیس به دبیرکل سازمان ملل در اعتراض به مسائل اخیر کشمیر

به گزارش مجله سایه، 45 عضو مجلس انگلیس در اعتراض به نقض قوانین 370 و 35 ای توسط دهلی نو به دبیر کل سازمان ملل نامه نوشتند.

نامه 45 عضو مجلس انگلیس به دبیرکل سازمان ملل در اعتراض به مسائل اخیر کشمیر

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله سایه به نقل از اکسپرس نیوز، 45 عضو مجلس انگلیس در اعتراض به نقض قوانین 370 و 35 ای توسط دولت دهلی نو در کشمیر اشغالی به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل نامه نوشتند.

در این نامه نمایندگان انگلیسی ضمن محکوم کردن اقدام یک جانبه هند در نقض این قوانین تصریح نموده اند: هر تصمیمی در مورد کشمیر باید زیر نظر سازمان ملل انجام گردد.

نمایندگان مجلس انگلیس تاکید نموده اند: تا زمان برگزاری یک همه پرسی آزادانه و شفاف در کشمیر نباید خودمختاری منطقه خدشه دار گردد.

همچنین نمایندگان مجلس انگلیس از لغو قوانین 370 و 35 ای که تناسب جمعیت را در کشمیر حفظ می کرد به شدت ابراز نگرانی نموده اند.

لازم به ذکر است طی روزهای اخیر و پس از تصمیم دهلی نو برای لغو این دو قانون که اجازه تملک، اشتغال و رای دادن را به غیر کشمیری ها در کشمیر نمی داد، موجی از اعتراضات در کشورهای مختلف به راه افتاده است.

در حال حاضر نظامیان هندی برای هفتمین روز متوالی در کشمیر اشغالی حکومت نظامی اعلام نموده و مردم را در خانه های خود زندانی نموده اند.

هند طی 3 دهه اخیر بیش از 100 هزار نفر را در کشمیر کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 516

به "نامه 45 عضو مجلس انگلیس به دبیرکل سازمان ملل در اعتراض به مسائل اخیر کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه 45 عضو مجلس انگلیس به دبیرکل سازمان ملل در اعتراض به مسائل اخیر کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید