فردوسی پور: به شاگردانم می گفتم در ایران بمانید، اما ...

به گزارش مجله سایه، عادل فردوسی پور پس از دریافت جایزه Alumni Achivement Award 2020 ،در مراسم آنلاین انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف (سوتا) اظهار کرد: خیلی شاد هستم و تشکر می کنم از تمام کسانی که افتخار دادند و من را انتخاب کردند.

فردوسی پور: به شاگردانم می گفتم در ایران بمانید، اما ...

او ادامه داد: قبل از اینکه صحبت های خود را شروع کنم، جا دارد درگذشت استاد محمدرضا شجریان عزیز را تسلیت بگویم. می دانم الان همه ما بخاطر این اتفاق تلخ ناراحت هستیم ولی مهر و محبتی که مردم نثار استاد شجریان کردند، می کنند و خواهند کرد، ایشان با تمام محدودیت ها یک جایگاه مانا در قلب و دل تمام ایرانیان دارد.

این استاد دانشگاه اضافه نمود: در روزهایی که اتفاقات خوبی برای من رخ نمی داد، دریافت جایزه از سوتا و دانشگاه صنعتی شریف من را خیلی راضی کرد و ارزشمند بود.

فردوسی پور یادآور شد: همیشه سر کلاس هایم گفته ام و بچه های صنایع می توانند شهادت بدهند که سعی کردم و تاکید داشتم که آقایان و خانم ها از ایران نروید و مملکت را ترک نکنید؛ اینجا مثل تمام عزیزانی که ماندند و موجب افتخار ما هستند، بمانید. تلاش کنید و بجنگید تا مملکت خودمان را بسازیم؛ همیشه این موضوع را گفته ام.

او یادآور شد: بهمن ماه 97 که ترم جدید دانشگاه شروع شد، این موضوع را مطرح کردم و به بچه ها گفتم اگر هم می روید، زود برگردید و ماندگار نشوید. اصلا چرا می روید؟

این مجری محبوب با اشاره به کنار گذاشته شدن و دریافت برنامه 90 از او، اعلام کرد: اسفندماه97 بدون هیچ شرح و دلیل موجه من را کنار گذاشتند. وقتی عید شد و به اولین کلاسم در فروردین ماه 98 رفتم، بچه ها گفتند: استاد! شما که می گفتید بمانید و مملکت را بسازید، شما بیش از 20 سال ماندی و برنامه داشتی، چه اتفاقی افتاد و الان چه حرفی می زنید؟ واقعا در آن زمان هیچ جوابی برای بچه های کلاسم نداشتم.

فردوسی پور شرح داد: امیدوار هستم بستری فراهم شود تا تمام کسانی که کشور و میهن خود را دوست دارند، بتوانند در حوزه و حرفه خود کار و فعالیت کنند.

او اعلام کرد: از تمام کسانی که من را لایق این جایزه دانستند، تشکر می کنم چراکه بسیار ارزشمند است. مایه مباهات من است و سعی می کنم تلاش کنم شایسته و لیاقت دریافت این جایزه باشم.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 5466

به "فردوسی پور: به شاگردانم می گفتم در ایران بمانید، اما ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردوسی پور: به شاگردانم می گفتم در ایران بمانید، اما ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید