رشد جستجوی کلمه اربعین در گوگل

به گزارش مجله سایه، داده کاوی رفتار کاربران فضای مجازی در ایام اربعین امسال از روند رشد جستجوی کلمه کلیدی اربعین در جستجوگر گوگل و ثبت بیش از 95 میلیون لایک در شبکه های اینستاگرام و توئیتر حکایت دارد.

رشد جستجوی کلمه اربعین در گوگل

داده کاوی (Data Mining) یک شرکت دانش بنیان در حوزه کلان داده (Big Data) از رفتار کاربران شبکه های اجتماعی نشان می دهد که در ایام اربعین امسال نزدیک به 3 میلیون پست با موضوع اربعین حسینی به اشتراک گذاشته شده و این پست ها 95 میلیون بار لایک شده است.

کاربران دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و توئیتر نسبت به رویداد بزرگ اربعین حسینی بیش از 2.5 میلیون توئیت و 283 هزار پست منتشر کرده اند.

بررسی موضوعات حول محور حواشی رویداد بزرگ اربعین حسینی در فضای مجازی به تفکیک فعالیت کاربران در بسترهای توئیتر و اینستاگرام نشان می دهد که بیش از 2.5 میلیون توئیت در مورد اربعین منتشر شده است. بیش از 52 هزار کاربر در مورد اربعین در توئیتر صحبت کرده اند. مجموع این 2.5 میلیون توئیت، بیش از 11 میلیون بار لایک شده است.

در همین حال بیش از 283 هزار پست توسط 89 هزار کاربر در مورد موضوع اربعین در شبکه اجتماعی اینستاگرام تولید شده است که این پست ها در مجموع بیش از 84 میلیون بار لایک شده اند.

روند رشد جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با اربعین در موتور جستجوگر گوگل نیز جالب توجه است.

بررسی ها نشان می هد که روند جستجوی موضوعات کلیدی مرتبط با ایام اربعین و محرم در گوگل از سال 89 تا سال 97 سیر صعودی داشته است.

همانطور که در تصویر می بینید روند جستجو در گوگل و در مورد موضوع خاص محرم در طول سالیان اخیر رو به افزایش است. به طوری که سال 97 بیشترین میزان جستجوی کاربران در مورد اربعین و محرم را به خود اختصاص داده است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 3ye.ir شناسه مطلب: 1100

به "رشد جستجوی کلمه اربعین در گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد جستجوی کلمه اربعین در گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید